V Ostravě se výrazně rozšíří síť cyklostezek


V následujících letech 2013-2015 bude vybudováno postupně 55,65 kilometrů nových cyklostezek za zhruba 510 milionů korun. Peníze na ně budou z evropských zdrojů, spolufinancované z městského rozpočtu. Při budování nových tras se zohlední  propojení se stávající sítí a významným kritériem pro budování cyklostezek je oddělení od motorizované dopravy. V následujících měsících bude dokončeno pět páteřních úseků o celkové délce 16 km, které povedou kolem řek Ostravice a Odra, a propojí tak nejlidnatější části města s velkými podniky. V Ostravě se v současné době realizuje také první betonová cyklostezka na území města v ulici Čujkovově. Jedná se o 260 metrů nové cyklostezky, stavební úpravy v délce 190 metrů, za 2 941 tisíc korun. Stavba přispěje k propojení cyklistických tras mimo plochu křižovatky Plzeňská x Čujkovova. Dokončená by měla být do konce dubna.

V květnu by měla být zahájena výstavba mimoúrovňového křížení cyklistů s Plzeňskou ulicí v blízkosti Polanecké spojky  a zhruba rok by mělo být dokončeno významné propojení dvou cyklistických tras v délce 840 metrů za 12 651 tisíc korun.

Také v loňském roce se podařilo dokončit několik tras. Jednou z nich byla trasa Q od kolejí VŠB po hvězdárnu v Krásném Poli a podařilo se také zrekonstruovat  jednu z nejstarších cyklostezek podél ulice Proskovické v Ostravě-Jihu. Ve stejném obvodě dokončují rekonstrukci stezky mezi ulicemi Podhájí a V. Vlasákové tak, aby byl oddělen provoz pěších a cyklistů.

Také byl vybudován na Matiční ulici pruh z červené živice, po kterém jezdí cyklisté v protisměru v jednosměrné komunikaci. Stavba naváže na další projekt, který propojí pěší zónu s cyklostezkami podél Ostravice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,59440 s | počet dotazů: 188 | paměť: 32971 KB. | 25.09.2023 - 03:44:42