Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Ostravě lákají nové ceny jízdného k cestování městskou hromadnou dopravou

Změny, novinky, úlevy a jiné výhody s sebou přináší nový ceník jízdného pro cestování městskou hromadnou dopravou v Ostravě začne platit od 1. ledna 2014. Kampaň, kterou v těchto dnech spouští Dopravní podnik Ostrava, si klade za cíl seznámit ostravskou veřejnost s podstatnými změnami v novém tarifu, a přilákat tak více cestujících do prostředků MHD. Systémové změny v tarifu byly kromě jiného inspirovány také výsledky dvou anket, které byly na toto téma uspořádány společností KODIS.

Tvůrci tarifu MHD tentokrát dali při tvorbě návrhu nového ceníku jednoznačnou přednost zatraktivnění nabídky jízdních dokladů před pouhou úpravou cen jízdenek. Novinky se týkají všech kategorií jízdních dokladů – tedy krátkodobých jízdenek, 24hodinových jízdenek i dlouhodobých předplatních kuponů. Zvláštní pozornost byla zaměřena na stále ještě novinku mezi jízdními doklady, bezkontaktní e-kartu ODISka. Všechny tarifní změny  chválila v úterý 26. 11. 2013 valná hromada společnosti Koordinátor ODIS, která tak potvrdila nedávné rozhodnutí Rady města Ostravy o nové podobě nabídky jízdních dokladů.

Nová kampaň ostravského dopravního podniku chce oslovit všechny pravidelné i nepravidelné cestující, kteří využívají MHD v Ostravě. Uživatelům krátkodobých jízdenek bude v kampani propagována jejich zcela nová struktura. Za sloganem „Jedete jen kousek? Zaplatíte méně!“ se prezentují dva nové druhy jízdenek, a to 10minutová přestupní jízdenka v ceně 14 Kč (zlevněná 7 Kč), která zlevní cestování na nejkratší vzdálenosti, a dále 30minutová přestupní jízdenka v ceně 20 Kč (zlevněná 10 Kč), která je svou délkou platnosti uzpůsobena pro většinu cest v síti MHD. V platnosti nadále zůstává 60minutová jízdenka za 26 Kč (zlevněná za 13 Kč).

Také uživatelé všech druhů 24hodinových jízdenek si mají přijít na své. Slogan „Zrušeno! … omezení územní platnosti 24hodinových jízdenek“ uvádí informaci o nové možnosti využívat tento typ jízdenky na celém rozšířeném tarifním území OSTRAVA XXL, namísto dosavadního omezení na území statutárního města Ostravy. Nová cena 24hodinové jízdenky pro oblast OSTRAVA XXL je 80 Kč (zlevněná 40 Kč).

Další novinka osloví především uživatele dlouhodobých předplatních kuponů, ovšem pouze v v elektronické formě na tzv. e-kartě ODISDka. Za sloganem „Čtvrtina Ostravy zdarma! Ke kuponům na tři zóny čtvrtá zóna zdarma!“ se rozkrývá změna ve struktuře ostravských tarifních zón, která pro uživatele bezkontaktních čipových e-karet ODISka slučuje třetí a čtvrtou zakoupenou zónu, a přináší tak držitelům elektronických jízdních dokladů nové možnosti a příležitosti pro pohodlné cestování.

Pokud se týká cen dlouhodobých jízdenek obecně, zvýšena je pouze cena „papírového“ kuponu na jednu zónu (u 30denní platnosti z 360 Kč na 370 Kč), nikoli však elektronické verze, jejíž cena se nenavyšuje. Stejně tak si svou cenu zachovávají všechny „papírové“ kupony na dvě, tři a čtyři zóny. Změna je u nové sloučené ceny elektronických kuponů na tři, resp. čtyři zóny, která je dokonce snížena až na 495 Kč.

Kromě výše jmenovaných úprav tarifu MHD se s platností od 1. ledna 2014 zavádí bezplatná přeprava členů Konfederace politických vězňů ČR na území statutárního města Ostravy. Také držitelé dlouhodobých časových jízdenek a 24hodinových jízdenek mohou nově přepravovat bezplatně jednoho psa.

Informace o nových cenách jízdného a všech změnách jsou k dispozici na webových stránkách www.dpo.cz.

Zdroj: DPO


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,83418 s | počet dotazů: 165 | paměť: 50298 KB. | 27.09.2021 - 15:41:31
X