V Ostravě jsou problémy s MHD! Aktualizace 7.6.2011


0 0 votes
Hodnocení článku

Část zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava a.s. je od středy 1. 6. 2011 ve stávce, kterou odboráři vyhlásili jako časově neomezenou. MHD v Ostravě je proto v období stávky možné provozovat pouze v omezeném rozsahu. Aktualizace 7.6.2011Vedení Dopravního podniku Ostrava se 6. června 2011 s odboráři dohodlo na ukončení stávky, stávka byla ukončena 6. června ve 24:00 hodin.

 

Aktualizace 6.6.2011 

V pátek 3. června se vedení Dopravního podniku Ostrava dohodlo s odboráři na oboustranném zájmu stávku ukončit. Obě strany jsou si vědomy škod, které stávka způsobuje nejen zaměstnavateli, ale také samotným stávkujícím. Další vyjednávání je naplánováno na pondělí odpoledne.

Již šestý den trvá stávka části zaměstnanců za navýšení tarifních mez o 5 %. MHD ve městě funguje, ale jen v omezeném rozsahu. Obě strany se na konci minulého týdne dohodly na oboustranném zájmu stávku ukončit. Stávka přináší oběma stranám škody, které budou mít výrazný vliv na hospodaření společnosti.

Vedení dopravního podniku se během celé soboty a neděle kromě dohledu nad rozsahem poskytovaných přepravních služeb intenzivně věnovalo hledání zdrojů v rámci vlastního rozpočtu. Dnes, v pondělí od 8:30 do 12:00 hod., začne projednávat možné alternativy řešení také s představiteli zřizovatele společnosti, statutárního města Ostravy.

Odpoledne se od 14. hodiny uskuteční naplánované setkání vedení společnosti a zástupce města Ostravy s představiteli stávkujících odborářů. Na tomto jednání budou oběma stranami předloženy návrhy kompromisního řešení situace, na kterých se pracovalo v uplynulém víkendu. Vedení spoléhá na to, že odboráři vnímají složitou situaci Dopravního podniku Ostrava a v tomto duchu budou hodnotit jeho návrhy.

Po skončení jednání svolává ředitel společnosti Roman Kadlučka tiskovou konferenci, na které bude informovat o návrzích zaměstnavatele také média a veřejnost. Předpokládaný čas zahájení tiskové konference je zhruba 15:30 hod.

 TS Dopravní podnik Ostrava a.s. dne 6.6.2011 v 7:00 hod


 

Část zaměstnanců Dopravního podniku Ostrava a.s. je od středy 1. 6. 2011 ve stávce, kterou odboráři vyhlásili jako časově neomezenou. MHD v Ostravě je proto v období stávky možné provozovat pouze v omezeném rozsahu. Na stránkách DP Ostrava jsou aktuální informace o konkrétních linkách a spojích.

Základní informace o zajištění MHD (k 2.6.2011)

Tramvaje – JR jako v neděli, posílené linky 1,2,8,17, prodloužené trasy linek 4( Křižíkova – Hl.nádraží)

9( Poruba – Vřesinská)

Autobusy – JR jako o víkendu

Trolejbusy – JR jako v pracovní den bez omezení dopravy

Je jasné, že omezení MHD v Ostravě se nemůže obejít bez dopadu na  běžné občany. Současně s nervozitou a nespokojeností lidí se zvyšuje osobní doprava. Dnešní informace slouží tedy nejen obyvatelům města, ale také návštěvníků a turistům. Budeme sledovat, jak bude situace v Ostravě pokračovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,16258 s | počet dotazů: 194 | paměť: 87147 KB. | 28.09.2023 - 10:39:01