Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Ostravě jsou instalovány nové parkovací automaty

Protože je v některých lokalitách nutné upravit stavební základ pro nový automat, bude parkování po dobu výměny automatů bezplatné. Práce byly zahájeny 28.7.  a od pondělí 4. srpna už budou v provozu jen nové parkovací automaty. Sazby parkovného ani doba zpoplatnění se po zprovoznění nových automatů nemění. Nové automaty jsou navíc napojeny na dohledové centrum Ostravských komunikací. Zde se zobrazí informace o stavu každého automatu výše tržby, naplnění pokladny, docházející papír pro tisk parkovacích lístků, napětí akumulátoru.

„Staré automaty jsou v provozu od roku 1995. K výměně nás nutí jejich zvyšující se poruchovost a také možnost v blízké budoucnosti hradit parkovné bezkontaktní platební kartou. Kdybychom chtěli zavést bezkontaktní platby hned, automaty by byly dražší o statisíce korun. Kvůli bankovním poplatkům by se navíc zdražilo také parkovné a to jsme nechtěli,“ řekl náměstek primátora Tomáš Sucharda.

Celkem dojde na území Ostravy k osazení 25 kusů parkovacích automatů TicketLine economy, typ PSA – 6. Parkovací automaty jsou vybavené pro příjem platby mincí v hodnotách Kč nebo EUR a také hybridní čtečkou platebních karet. Veřejnou zakázku vyhrála pražská společnost AŽD a veškeré náklady na instalaci nových automatů jdou z rozpočtu města.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27234 s | počet dotazů: 169 | paměť: 21750 KB. | 24.09.2021 - 10:39:44
X