V Ostravě byla otevřena nová nabíjecí stanice v rámci projektu Elektromobilita


K projektu Elektromobilita se dne 16.5.2013 připojil Moravskoslezský kraj a město Ostrava  podpisem memoranda o spolupráci se Skupinou ČEZ. Slavnostní podepsání memoranda doprovázelo předání elektromobilů Peugeot iOn novým partnerům projektu. Moravskoslezský kraj získal dva vozy, město Ostrava jeden vůz. Pro severomoravský region má elektromobilita zásadní význam a může přispět ke zlepšení kvality ovzduší a tím i životních podmínek obyvatel. Na severu Moravy už několik elektromobilů jezdí. Využívají je například technici ČEZ Měření. Dobíjet tyto vozy lze mimo jiné i u dvou ostravských veřejných dobíjecích stanic. V rámci spolupráce Skupiny ČEZ s Moravskoslezským krajem byla uvedena do provozu nová dobíjecí stanice umístěná přímo před krajským úřadem v Ostravě.

Projekt Elektromobilita ČEZ

Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita v roce 2010 jako součást strategické iniciativy FUTUR/E/MOTION. Cílem pilotního projektu je navrhnout a otestovat komplexní řešení elektromobility jako služby, která kombinuje veřejnou dobíjecí síť s dodávkami elektřiny v rámci speciálního tarifu a postupně nabídne infrastrukturní řešení pro domácnosti i firmy, případně v kombinaci s dalšími doplňkovými službami a produkty. Do současnosti ČEZ nainstaloval v České republice více než 30 veřejných dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu v Praze, Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové a ve Vrchlabí. Další rozšiřování sítě dobíjecích stanic je v realizaci a nově otevřené stanice budou představovány v průběhu dalších týdnů a měsíců.

V rámci pilotního projektu je provozováno 40 elektromobilů po celé ČR.

Do projektu Elektromobilita ČEZ se zapojilo již více než 50 partnerů. Těmi jsou například města Vrchlabí, či Pardubice, ale také některé městské části jako Praha 5, Praha 14, Praha 16 a další. Mezi partnery jsou společnosti McDonald’s, Tesco, Kaufland, nebo automobilky jako Škoda Auto, Peugeot, Mercedes-Benz nebo Opel. Kompletní seznam partnerů je k nahlédnutí na www.elektromobilita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,75409 s | počet dotazů: 194 | paměť: 32954 KB. | 29.09.2023 - 21:04:10