Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

 V Olomouci začínají jezdit nové autobusy

V pátek 5. listopadu byly dány do ostrého provozu nové autobusy Dopravního podniku města Olomouce Solaris Urbino. Nové autobusy mají proti vozům z roku 2017 a 2018 celou řadu vylepšení, které zpříjemní cestování a zvýší bezpečnost provozu. Z pohledu bezpečnosti je největším přínosem pasivní antikolizní systém Mobileye, který sleduje prostor v blízkosti vozidla a může tak zabránit kolizi s cyklistou či chodcem, sleduje jízdní pruhy, hlídá vzdálenost od vozidla jedoucí před sebou, omezení rychlosti či rozpoznává dopravní značky. Dále mají autobusy funkci přisvětlení v zatáčkách či automatické rozsvěcení světlometů dle denní doby. Pro cestující bude jistě podstatným zvýšením komfortu cestování celovozová klimatizace, lépe čitelné vnější informační panely a větší vnitřní LCD monitory, či místa pro nabíjení mobilních zařízení přes USB.

„Jedná se o první část z deseti vozidel, které mají být dodány na základě smlouvy uzavřené letos na jaře“ řekl předseda představenstva DPMO Ing. Jaroslav Michalík. „Aktuálně byly dodány 2 autobusy Solaris Urbino 12 a 2 autobusy Solaris Urbino 18“ doplnil Michalík.  Druhá část vozidel bude dodána na jaře příštího roku.

Celková hodnota smlouvy, na základě které byly tyto vozy dodány je 72,3 mil. Kč bez DPH. Nové autobusy je dnes možné potkat na linkách č. 12, 13 a 16, ale budou nasazovány na většinu autobusových linek, které DPMO provozuje.

Zdroj a foto: Dopravní podnik města Olomouc


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,31933 s | počet dotazů: 179 | paměť: 51442 KB. | 30.11.2021 - 10:10:49
X