Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Moravskoslezském kraji dojde ke změnám tarifu veřejné dopravy

Od pátku 1. ledna 2021 dojde v rámci integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS k několika tarifním změnám. Většina z nich je motivována zejména snahou o snížení rozsahu hotovostních plateb jak u přepážek, tak ve vozidlech, což je důležité v současné coronavirové době. Ceny dlouhodobých časových jízdenek se nově nemění nebo mění pouze nepatrně pouze pro ty, kteří k jejich nákupu využijí e-shop ODIS. Při nákupu jízdenek u přepážek nebo ve vozidlech budou ceny regionálních zón vyšší o 5 %, v případě Ostravy pak o 50,– Kč. Ze stejného důvodu dojde ke zvýšení ceny jednotlivého jízdného zakoupeného u řidiče. Navýšení se dotkne ceny papírových jízdenek v regionální autobusové dopravě, a to o 2,– Kč.

Na lince 885 z Karlovy Studánky na Ovčárnu se zavádí zvláštní tarif. Cena jízdenky bude jednotná bez ohledu na projetou vzdálenost, a to 40,– Kč. Snížením manipulace s drobnými mincemi se zvýší bezpečnost a rychlost odbavení u řidiče. Jízdné na této lince bude možné samozřejmě uhradit i z ODISky nebo platební kartou.

V tarifní oblasti Ostrava XXL dojde ke zvýšení cen u obou druhů jízdenek, jízdenky za 16,– Kč budou nově stát 18,– Kč, jízdenky za 24,– Kč budou nově stát 25,– Kč. Zároveň dochází k přečíslování tarifní zóny 77 (Ostrava) na 1 a tarifní zóny 78 (Ostrava XXL) na 2. Všechny zakoupené kupóny se starým číslováním zón zůstávají v platnosti.

Ceníky jízdného platné od 1. 1. 2021 jsou k dispozici na webových stránkách https://www.kodis.cz/pdf/tarif_letak_1_1_2021.pdf.

Zdroj: KODIS


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,15126 s | počet dotazů: 174 | paměť: 47136 KB. | 27.11.2021 - 18:17:05
X