Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Montrealu proběhne rekonstrukce tunelu Louis-Hippolyte Lafontaina


Louis H Lafontaine Tunnel
Louis H Lafontaine Tunnel

Ministerstvo dopravy v Quebecu vybralo konsorcium Renouveau La Fontaine, které zahrnuje dceřiné společnosti VINCI (50%) – Eurovia, vůdce konsorcia a Dodin Campenon Bernard – a kanadskou společnost Pomerleau (50%), aby rekonstruovalo tunel Louis Hippolyte Lafontaina a jeho přístupové cesty. Tunel byl zprovozněn v roce 1967 a jedná se o nejdelší podvodní strukturu v Kanadě, která pokrývá vzdálenost 1,5 km pod řekou Saint-Lawrence. Jedná se o strategický dopravní koridor pro městskou oblast Montreal, který spojuje východní část ostrova Montreal s městem Longueuil. Tunelem Louis Hippolyte Lafontaine projíždí 120 000 vozidel denně.

Očekává se, že rekonstrukcí se životnost tunelu prodlouží o dalších 40 let. Při rekonstrukci budu také nahrazeny betonové desky dálnice 25 na Montrealské straně tunelu. Na jižní straně bude přidán třetí jízdní pruh změnou bezpečnostních poruchových pruhů na dálnici 20 na aktivní jízdní pruhy vozidel, z nichž většina je přeměněna na vyhrazené pruhy pro autobusy. Konsorcium bude odpovědné za dodržování opatření pro řízení dopravy. Práce v tunelech budou dále zahrnovat instalaci protipožárních obkladů, terénních úprav a architektonických úprav, modernizaci veškeré elektrické, elektromechanické a dohledové infrastruktury, jakož i nasazení nových technologií ke zvýšení bezpečnosti obsluhy a uživatelů – požární bezpečnostní zařízení a systémy odvádění kouře.

Tunel byl otevřen v roce 1967, kdy probíhaly oslavy 100 let od založení Kanady. Stavba trvala čtyři roky, ale podle posledních zpráv z minulého půl století prosakování slané vody do betonu narušilo základnu struktury. Každý úsek tunelu je dlouhý 110 metrů, široký 37 metrů a vysoký 8 metrů. Tunel byl postaven s částmi prefabrikovanými v suchém doku a poté potopen 24 m pod hladinou vody. Přilehlý úsek mostu je dlouhý 400 metrů a celková konstrukce je 1,8 km nejdelším tunelem v Kanadě.


Zdroj: Vinci


Licence

Blanchardb na projektu Wikipedie v jazyce angličtina, držitel autorských práv k tomuto dílu, ho tímto zveřejňuje za podmínek následujících licencí:
w:cs:Creative Commons
uveďte autora zachovejte licenci
Tento soubor podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported
Uveďte autora: Blanchardb na projektu Wikipedie v jazyce angličtina
Dílo smíte:

  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:

  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87008 s | počet dotazů: 214 | paměť: 29893 KB. | 03.10.2022 - 07:02:57