Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V místě tragické nehody je nový přechod pro chodce


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Na Plavské ulici v Českých Budějovicích projíždí řidiči přes nový přechod pro chodce v těsné blízkosti zastávky MHD. Řidiči si určitě všimnou červených zpomalovacích pásů a světelné signalizace. Procházející chodci uvidí také místo s květinami – připomenutí tragické nehody! FOTO v článku.

Na Plavské ulici v Českých Budějovicích se stala v říjnu 2009 tragická nehoda. Dvanáctiletá školačka přebíhala vozovku u stanice MHD, srazilo ji osobní auto a na následky zranění dívka zemřela. V závěru roku 2009  bylo rozhodnuto o stavbě přechodu pro chodce s bezpečnostními prvky.

Pro zlepšení celkové situace a přehlednosti úseku bylo vykáceno několik stromů, jejichž stav byl špatný. Přechod pro chodce je osvětlen a je také vybaven výstražným osvětlením. Světla se zapínají v souvislosti se zaznamenaným pohybem chodců před vstupem na přechod. Řidiči jsou na přechod upozorněni dopravním značením a současně je před přechodem v délce 20 metrů položen zpomalovací bezpečnostní pás ROCBINDA. Červená barva upozorní řidiče na blížící se kritické místo a drsnější povrch pásu zvyšuje brzdné účinky a krátí tak brzdnou dráhu. Úprava přechodu stála 650 tisíc korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89912 s | počet dotazů: 209 | paměť: 33860 KB. | 04.10.2022 - 20:55:36