Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Lužné u Rakovníka proběhne První parní víkend

Ve dnech  16. nebo 17. května pojede zvláštní vlak do železničního muzea v Lužné u Rakovníka! Zájemci se také mohou svézt parním vlakem z Lužné do Stochova a zpět. V čele vlaku pojede Kremák 534.0323. Ve Stochově si cestující mohou prohlédnout salonek T. G. M. ve staniční budově.

Po oba víkendové dny pojede z Prahy do Lužné u Rakovníka a zpět zvláštní historický vlak s lokomotivou Papoušek 477.043.

V Lužné u Rakovníka budou vystaveny historické lokomotivy, vagony a drážní techniku ve vnitřní i venkovní expozici. Největším lákadlem letošního prvního parního víkendu v Lužné bude nově opravená lokomotiva T 499.0002 (Kyklop). 

Jízdní řády (16. a 17. května 2015):

 Tam   Stanice   Zpět
  odj. 8:09  Praha Masarykovo n.  příj. 16:41
  8:18  Praha-Bubny 16:31
  8:26  Praha-Dejvice 16:24
  8:39  Praha-Veleslavín 16:14
  8:56  Hostivice 16:05
  9:17  Kladno 15:44
  9:34  Stochov 15:26
  9:48  Nové Strašecí 15:15
  9:56  Řevničov 15:06
 příj. 10:05  Lužná u Rakovníka  odj. 14:55

 

Tam   Stanice  Zpět 
 odj. 12:29  Lužná u Rakovníka  příj. 13:58
 12:44  Řevničov  13:45
 12:53  Nové Strašecí  13:33
 příj. 13:03  Stochov  odj. 13:22

Zdroj: CD


Další články z IZDoprava.cz

  • Z Prahy pojede parní vlak na Podzimní parní víkend do Lužné u Rakovníka3. října 2018 Z Prahy pojede parní vlak na Podzimní parní víkend do Lužné u Rakovníka Na víkend 6. a 7. října 2018 připravily České dráhy Podzimní parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka. Z Prahy do Lužné se můžou cestující vypravit parním vlakem, který […]
  • Výlet parním vlakem z Lužné u Rakovníka k Berounce4. července 2018 Výlet parním vlakem z Lužné u Rakovníka k Berounce Návštěvníci muzea obdivují nejvíce parní lokomotivy, kterých v muzeu  je více než třicet. Jedná se o exponáty z různých období železničního provozu, od malých lokálkových lokomotiv z […]
  • První parní víkend v Muzeu ČD2. května 2012 První parní víkend v Muzeu ČD Železniční muzeum  Lužná u Rakovníka zve zájemce na první parní víkend dne 12.-13.května 2012. Pro milovníky železnice je v letošním roce připraveno několik víkendových akcí, na které […]
  • České dráhy vypravují mikulášské vlaky do Oslavan a do Valašských Klobouk30. listopadu 2017 České dráhy vypravují mikulášské vlaky do Oslavan a do Valašských Klobouk V sobotu 2. prosince vypraví České dráhy historický mikulášský vlak z brněnského hlavního nádraží, který pojede do Oslavan. Tam bude pro zájemce na zámku nachystaný program - pro děti jsou […]
  • Chodské slavnosti 2017 – doprava a dopravní opatření10. srpna 2017 Chodské slavnosti 2017 – doprava a dopravní opatření Chodské slavnosti 2017  se uskuteční ve dnech 11. - 13. 8. 2017 v Domažlicích. Tato akce probíhá každoročně za velkého zájmu návštěvníků. Program je v centru města na několika místech. […]
  • SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO a Den otevřených dveří ve firmě IVECO7. května 2017 SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO a Den otevřených dveří ve firmě IVECO Na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se v sobotu 3. června 2017 od 9.00 koná XI. ročník festivalu SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO věnovaného automobilismu, kultuře a životnímu stylu 20. – […]
  • Oslavy historie dopravy v Českém Brodě7. září 2015 Oslavy historie dopravy v Českém Brodě V sobotu 12. září 2015 oslaví v Českém Brodě a okolí dvě významná dopravní výročí – 170 let železnice mezi Prahou a Českým Brodem a také 15 let od zaintegrování autobusových linek na […]
  • Léto s parními vlaky na Šumavě17. července 2015 Léto s parními vlaky na Šumavě České dráhy připravily na nadcházející letní sezónu tradiční jízdy Léta s párou na Šumavě. Nejrozsáhlejší nabídka jízd historickým vlakem v České republice zahrnuje trasu z Černé […]
  • V Chebu slaví Den železnice19. září 2014 V Chebu slaví Den železnice Dne železnice bude v sobotu 20. září probíhat také na chebském nádraží. Připravena je jízda parního vlaku taženého Všudybylkou a Velkým Hektorem po trase Cheb - Mariánské Lázně - Cheb - Aš […]
  • Parní vlak dorazí do Slavonic15. srpna 2014 Parní vlak dorazí do Slavonic V neděli 17. srpna 2014 se v rámci Léta s párou uskuteční jízda historického parního vlaku z Telče do Slavonic. Vlak vyjede z Telče v 9:30 a do Slavonic přijede v 10:58. Od 11:00 do 13:30 […]
Stránka načtena za 1,43435 s | počet dotazů: 167 | paměť: 51901 KB. | 18.10.2021 - 02:47:42
X