Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Litoměřicích se otevřela nově opravená výpravní budova


sz1
sz1
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Správa železnic dokončila opravu výpravní budovy na zastávce Litoměřice město. Nejprve byla budova opravena zvenčí, následně vypsala výběrové řízení na modernizaci interiéru objektu. Zakázku získala společnost Chládek & Tintěra a.s., která práce zahájila v září loňského roku. Předmětem opravných prací byly především vnitřní prostory, na místě bývalé restaurace vznikly nové komerční prostory. Bezbariérový vstup do prostoru výpravní budovy zajistí nový boční vchod od cyklověže. Plně bezbariérový je rovněž přístup na nástupiště u výpravní budovy. V rámci stavby se rovněž opravily prostory pro zaměstnance Správy železnic a dopravce.

„Moderní podobu mají prodejny jízdenek a výdejní okénka. Kompletní opravou prošel vestibul, do druhého podlaží vede nové ocelové schodiště. Obnovená výpravní budova má rovněž nový orientační systém a je vybavena příslušným mobiliářem,“ uvedl ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem Martin Kašpar.

Rekonstrukci výpravní budovy vlakového nádraží za 14 milionů korun uhradila Správa železnic a provedla společnost Chládek & Tintěra. Práce probíhaly od září loňského roku do července roku letošního.

Zdroj a foto: Město Litoměřice


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,84865 s | počet dotazů: 221 | paměť: 31864 KB. | 05.10.2022 - 23:13:48