V letošním roce bude zahájena stavba lávky na Červenohorském sedle

Plánuje tak Olomoucký kraj, který chce tak pomoci zvýšit bezpečnost silničního provozu a současně udržet cestovní ruch v lokalit Jeseníků.To jsou hlavní důvody, proč dá kraj v letošním roce peníze na výstavbu lávky, která spojí frekventovanou silnicí rozdělené lyžařské středisko. Lávkou se vyřeší bezpečné přecházení silnice nejen lyžařů v zimní sezóně. Lávka bude také součástí hlavní turistické trasy na Šerák a Praděd.

V letošním roce přispěje vedení kraje na stavbu částkou 8 milionů korun. Stavba lávky se plánuje na letošní rok a dokončena by měla být v roce 2016. Práce budou spojeny s opravou úseku silnice I/44, kterou má na starosti Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Máme zájem podpořit takové investiční akce, které mají smysl. To je právě i případ lávky na sedle. Myslím, že 8 milionů korun je hezký začátek. Kolik ale nakonec kraj zaplatí, bude předmětem další diskuze se starosty obcí kolem Červenohorského sedla,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Alois Mačák.

Olomoucký kraj podporoval záměr obce Loučná nad Desnou o výstavbu lávky na Červenohorském sedle již několik let. V roce 2009 dokonce schválil poskytnutí dotace na stavbu ve výši 4,3 milionů korun. Projekt se neuskutečnil kvůli nulové státní dotaci.

 

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,66027 s | počet dotazů: 156 | paměť: 66552 KB. | 20.04.2021 - 15:41:27
X