Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Kralupech nad Vltavou se staví parkovací dům a autobusový terminál


DSC 0070
0 0 votes
Hodnocení článku

Naproti nádražní budově, v místě bývalého automobilového parkoviště, byla srpnu zahájena výstavba moderního autobusového terminálu. Terminál bude mít okružní charakter se středovým prostorem určeným k pohybu chodců. V rámci projektu, který výraznou měrou zkultivuje nádražní oblast, se cestující dočkají celé řady praktických i estetických prvků. Velkým plusem budou dále protihlukové stěny, veřejné osvětlení, přístřešky ve středovém prostoru, městský mobiliář či hojně zastoupené výsadby zeleně. Projekt „Autobusový terminál Kralupy nad Vltavou“ je spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přičemž dotační částka činí 45 791 785 Kč. Výstavbu  uskuteční olomoucká stavební firma GEMO, a.s., Společník: SWIETELSKY stavební s.r.o. odštěpný závod Dopravní stavby STŘED za 78 547 794, Kč.

Stavba parkovacího domu začala již v únoru a dokončena bude v listopadu. Se zahájením provozu se počítá počátkem roku 2022. Tento velkokapacitní objekt, jehož cena činí 102 838 034 Kč (90% uznatelných nákladů činí dotační částka z Integrovaného regionálního operačního programu), se staví na místě bývalých jatek, v blízkosti ulic Havlíčkova a Libušina. Stavba je v docházkové vzdálenosti od budovy vlakového nádraží (ulice Nádražní). Po dokončení stavby se řidiči k parkovacímu domu dostanou z ulic Havlíčkova a Libušina. U obou přístupů budou fungovat elektronické závory na vstupní kartu.

Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu a parkování by mělo sloužit zejména pro zákazníky Českých drah, kteří budou jezdit vlakem do Prahy. Parkovací dům tedy nebude sloužit ke čtyřiadvacetihodinovému parkingu. Naopak návštěvníci centra města budou moci ke krátkodobému parkování toto místo využívat. Parkovací dům se zelenou střechou bude mít tři patra a nabídne 353 míst pro automobily a 120 míst pro jízdní kola. K dispozici budou také nabíjecí stanice na elektromobily. Výstavbu parkovacího domu realizuje olomoucká firma Gemo a. s.

 

 

 

Zdroj: Město Kralupy nad Vltavou

Foto: B.Borová, IZDoprava

 

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,05009 s | počet dotazů: 224 | paměť: 32665 KB. | 22.03.2023 - 20:28:36