Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Království železnic je postavena nová část modelového kolejiště


Za účasti hejtmanky Ústeckého kraje byl ve čtvrtek 14. ledna 2010 zpřístupněn veřejnosti model kraje s kolejištěm a s řadou krajských dominant.  

Železniční model kraje o rozloze 54 m2 má 200 metrů kolejí, 2000 figurek, 2000 stromků,  200 lampiček a 150 nejrůznějších staveb a zajímavých míst z regionu. Najdou se zde nádraží v Ústí, Mostě a v Děčíně, povrchový lom u Bíliny, hora Říp v měřítku 1.220, hrad Střekov i autodrom v Mostě. Samostatnou vlečku má kamenolom a vlastní depo společnosti ČD Cargo. Kvůli přehlednosti jsou jednotlivé úseky zkráceny a odděleny zalesněnými hřebeny. Řeka Labe a stejně tak všechny vodní toky plní funkci servisní. Servisní pracovník po nich může přecházet a provádět práce spojené s provozem a údržbou modelu.  Při stavbě kolejiště bylo využito profilové kolejivo Fleischmann s podložím a koleje jsou po celé délce zaštěrkovány skutečným štěrkem. Na silnicích se pohybují vozidla Faller Car Systému. Automobilové křižovatky jsou ovládány speciálními a digitálně ovládanými „vyhybkami“. Provoz šech automobilů je ovládán počítačem. Provozní pracovník má z velína díky kamerovému systému přehled o všech situacích na kolejišti. Realizace zprovozněné části si vyžádala 18 000 hodin práce železničních modelářů. 

V červenci 2009 jsme zveřejnili článek o otevření expozice a  jak je vidět, největší železniční model v ČR se postupně rozrůstá. Na stavbě denně pracuje tým šesti lidí.

Království železnic najdete v komplexu Anděl City na Praze 5 a vchod je z ulice Stroupežnického. Doprava – stanice metra Anděl. Více o vstupném a provozní době na www.kralovstvi-zeleznic.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,97616 s | počet dotazů: 172 | paměť: 24102 KB. | 28.05.2022 - 14:52:51