Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Kolíně budou jezdit malokapacitní autobus

Autobus SOR BN 8,5

Autobus SOR BN 8,5

Veolia Transport Východní Čechy (VT VČ) nasadila do pravidelného provozu kolínské městské hromadné dopravy (MHD) nový malokapacitní autobus SOR BN 8,5. Jedná se o první vůz tohoto typu, který městskou dopravu v tomto okresním městě zajišťuje. Autobus, jehož spotřeba paliva je nižší než u klasických dvanáctimetrových vozidel, jezdí o víkendech a na méně obsazených linkách. Vůz je vybaven moderní automatickou převodovkou, která usnadní práci řidiči a zajistí optimální spotřebu pohonných hmot v podmínkách městského provozu. Vozidlo v typickém červeném laku dopravce Veolia Transport je částečně nízkopodlažní dvoudveřový autobus určený pro dopravu osob na méně vytížených linkách splňující emisní normu EURO V EEV. Vůz má obsaditelnost 25 míst k sezení a 32 k stání, umožněna je i přeprava osob se sníženou pohyblivostí a rodičů s kočárky. Autobus je vybaven mechanickou plošinou pro nástup invalidů na vozíku, elektronickým informačním systémem včetně zvukového hlásiče zastávek ovládaného GPS signálem.

Systém MHD v Kolíně v současnosti zahrnuje 4 páteřní linky, spojující základní části města ve všech směrech v pravidelném intervalu s hlavním přestupním uzlem na vlakovém respektive autobusovém nádraží. Další 4 linky zajišťují obslužnost okolních obcí a velkých firem (např. TPCA) s dojezdem dle potřeby jednotlivých subjektů ve městě.
O víkendech jsou v provozu 4 linky. Denní provoz je zajišťován 17 vozidly. Podíl nízkopodlažních autobusů činí v Kolíně 57 % z celkového počtu vozového parku. Všechna vozidla jsou kompletně vybavena pro sledovací systém pomocí GPS.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,85244 s | počet dotazů: 179 | paměť: 54945 KB. | 18.10.2021 - 18:10:26
X