Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

V Kladně jezdí nové autobusy s pohonem na zemní plyn

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno uvádí v průběhu měsíce prosince do provozu pět nových autobusů. Všechny autobusy jsou s pohonem na zemní plyn (CNG), plně bezbariérové, nízkopodlažní, s výklopnou plošinou pro nástup vozíčkářů. Autobusy jsou vybaveny elektronickými venkovními tably, informace uvnitř vozidla jsou zobrazovány na LCD monitoru. Součástí výbavy je akustický systém vyhlašování zastávek a informační systém pro nevidomé.

Čtyři autobusy jsou tovární značky SOR v délce 10,5m. Dva jsou  nasazeny na příměstské linky A34 a A35 které spojují město Kladno a oblast Křivoklátska, dva jsou zařazeny na linky MHD č. 7 a 17. Tyto linky projíždějí i městkou částí Švermov, kde je umístěna stanice měřící znečištění ovzduší a často jsou zde zaznamenány hodnoty překračující povolené limity. Pátým novým autobusem je plně nízkopodlažní typ tovární značky Irisbus v délce 12m určený pro vnitroměstké linky v MHD Kladno.

Spolu s těmito novými autobusy bude ČSAD MHD Kladno provozovat z celkového počtu 170 autobusů již 14  s pohonem CNG, z toho 6 na příměstské dopravě a 8 v MHD Kladno.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,36096 s | počet dotazů: 165 | paměť: 62024 KB. | 17.01.2022 - 01:51:49