Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Jihočeském kraji se zvýšil počet půjčoven elektrokol

Dvacet nových elektrokol za celkem 746 900 korun si lze od 2. srpna 2016 vypůjčit v Suchdole nad Lužnicí (4 ks), Nové Bystřici (4 ks), Borovanech (4 ks), Jindřichově Hradci (4 ks), Kaplici (2 ks) a Trhových Svinech (2 ks). Rozšířená nabídka navazuje na pilotní projekt „Elektrokola pro seniory (a nejen pro ně)“, který odstartoval loni na podzim v Nových Hradech, kde jich nyní mají pro zájemce k dispozici šest.

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a za finanční podpory skupiny ČEZ tak  pomůže aktivním seniorům, a nejen jim, poznávat nejkrásnější místa v regionu díky rozšíření sítě půjčoven elektrokol do dalších šesti měst.

Elektrokola s pohodlnou sedačkou mají nízký nástup a elektrický pohon, který pomáhá cyklistovi při jízdě. Maximální dojezdová vzdálenost je zhruba 120 kilometrů. Celodenní zapůjčení kola vyjde seniora (+55 let) a držitele průkazu ZTP na 150, ostatní pak na 250 korun. V ceně je nabitá baterie, mapa s popisem tras, GPS navigace, zámek a na vyžádání vzpomínkový e-mail se záznamem absolvované trasy z paměti GPS.

„Tento projekt vítám jako výbornou možnost pro cyklisty, kteří mají vyjížďky na kolech rádi a na delší trasu už si ze zdravotních důvodů netroufnou,“ uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že do budoucna se ani on sám jejich užívání nebrání. „Jako pravověrný cyklista jsem sice elektrokola dříve odmítal, ale mám spoustu kamarádů, co už na elektrokolech vyrážejí, takže si dovedu představit, že na ně jednou také přesedlám,“ uvedl hejtman, který si jízdu na elektrokole hned na nádvoří borovanského kláštera vyzkoušel.

Zdroj: JK


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,19993 s | počet dotazů: 177 | paměť: 21779 KB. | 28.09.2021 - 14:36:42
X