Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Jihočeském kraji bude probíhat vážení nákladních vozidel


Podle nových pravidel budou vážit, za účasti policie, celníků či dalších orgánů, které smějí vozidlo zastavit, přímo kraje nebo jimi pověřené osoby a to na silnicích II. a III. tříd v jejich vlastnictví ale i na komunikacích I. třídy. Rada kraje tímto úkolem pověřila Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje. Kontroly přetížených nákladních vozidel začnou 1. Září 2012

Na území kraje jsou k dispozici čtyři váhy, které budou využívány na předem vytipovaných úsecích. Půjde zejména o trasy, kde si kamiony zkracují cesty, přičemž tyto komunikace nejsou na těžký provoz technicky připravené.

Novela upravuje také proces správního řízení. Dosud správní řízení v této oblasti vedl krajský úřad, od prvního září budou tuto agendu vyřizovat odbory dopravy obcí s rozšířenou působností. Těch je na jihu Čech 17.

V loňském roce udělil krajský úřad dopravcům kvůli přetížení vozidel pokuty ve výši cca 1,2 miliónu korun. Přetížené přitom bylo téměř každé třetí vozidlo. Podle vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství jihočeského krajského úřadu Jiřího Klásy se výrazně zvyšují i finanční postihy hříšníků.

Zatímco dosud se výše sankce, udělená krajským úřadem, pohybovala v rozmezí od 15 do 20 tisíc korun, nyní novela stanoví, že za každou započatou tunu navíc zaplatí provozovatel vozidla 7000 korun. Současně s pokutou musí provozovatel vozidla počítat s tím, že bude muset zaplatit ještě navíc paušální částku 6 000,- Kč, jako úhradu nákladů spojených s vážením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,91354 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20294 KB. | 28.05.2022 - 16:45:40