Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Jablonci nad Nisou bude platit nový systém vjezdu do pěší zóny


Až dosud je regulace vjezdu realizována formou vjezdových karet. Od 1. ledna 2016 se karty vydávat nebudou a informace o podmínkách vjezdu do pěší zóny budou vyznačeny na dopravních značkách. Rozšíří se doba pro zásobování. Nově bude možné vjíždět do pěší zóny celodenně. Dopravní značky vymezí pěší zónu a také vozidla, která mohou do oblasti. Jedná se o vozy dopravní obsluhy, vlastníků nemovitostí v pěší zóně i vozidel s označením č. O7 – parkovací průkaz pro vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou. Nad dodržováním nově stanovených pravidel budou dohlížet strážníci jablonecké městské policie.

Celý systém parkovacích a kontrolních karet se velmi významně zjednoduší. Je to další krok v koncepci parkování z roku 2013, kdy radnice omezila prodej parkovacích míst rezidentům v centru města a zavedla rychloobrátkové parkování a zrušila placení parkovného v sobotu. „Toto opatření se ukázalo jako krok správným směrem. Chtěli jsme podpořit podnikatele vlastnící obchody a provozovny v centru města, možnost zaparkovat na 30 minut zdarma se osvědčilo jako dobré řešení. Také nová úprava systému by se u podnikatelů mohla setkat s kladným ohlasem,“ věří primátor Beitl. Pozitivní je, že odpadá administrativa vyřizování kontrolní karty. Jednoduše řečeno, zásobovacím vozům postačí ukázat dodací list, ostatním pak osobní nebo jiný doklad.

I nadále platí parkovací karty pro invalidy, růžové parkovací karty a vyhrazená stání pro konkrétní vozidla. Parkovací karty pro invalidy se vydávají na radnici. Průkazy s označením O7 – parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou vydává od poloviny října 2015 magistrát.  O vyhrazení parkovacího místa pro konkrétní vozidlo (např. v místě bydliště) je třeba žádat na oddělení dopravní a silniční na radnici. Sazba poplatku je upravena vyhláškou č. 2/2013 – Místní poplatek za užívání veřejného prostranství. Růžové parkovací karty, které umožňují stání na některých zpoplatněných parkovištích, kde se úhrada provádí prostřednictvím parkovacích automatů, se nově vydávají v informačním středisku na radnici.

Pěší zóny s vyhrazeným parkovacím stáním

Ul. Dvorská, ul. Soukenná, Dolní náměstí, ul. Lidická, ul. U Muzea, ul. Jiráskova, ul. Podhorská (od ul. Kamenná k Nám. Dr. Farského), ul. Antonína Chvojky, ul. Kamenná (od Dolního náměstí k Mírovému náměstí), Mírové náměstí, ul. Kubálkova, ul. Komenského (od Mírového náměstí k ČSOB), ul. Máchova (od ul. Komenského k obj. č. 4), ul. Anenská , ul. Jugoslávská, ul. Jehlářská (od ul. Komenského k ul. Poštovní).

Pěší zóny bez vyhrazeného parkovacího stání

Ul. Mšenská (zadní trakt – pojízdné chodníky) – pro potřeby zásobování a příjezdu vozidel ke speciální škole

Ul. U Balvanu (propojka do ul. Nádražní) , Ul. Na Vršku (k nákupnímu centru) , Ul. Vysoká (chodník podél objektů č. 29 – 37)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,97268 s | počet dotazů: 208 | paměť: 31674 KB. | 20.03.2023 - 13:08:34