V Hradci Králové vzniká okruh pro cyklisty a bruslaře


Sen cyklistů a bruslařů o okruhu s rovným asfaltovým povrchem vedoucím příměstskými lesy se začíná naplňovat. Firma, která dílo v hodnotě bezmála 13 milionů korun bez DPH postaví, převzala v prvním prázdninovém dnu staveniště a zahájila tak práce, které by měly končit nejpozději v říjnu letošního roku. Práce, které město přijdou na necelých 13 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, začnou u krytého ohniště, kde asfaltový povrch cesty Písečnice nyní končí.

V příměstských lesích mají asfaltový povrch zatím dvě cesty, Hradečnice vedoucí z Malšovic až k Bělečku a Písečnice z Nového Hradce ke krytému ohništi na křižovatce za rybníkem Výskyt. Okruh povede po již opravené Hradečnici od lesního hřbitova k hájovně U Dvou šraňků, kde zabočí vlevo ke krytému ohništi, odkud budou cyklisté a bruslaři nově pokračovat po cestě s asfaltovým povrchem ke Svinarům a Stříbrnému rybníku. Trasa dále povede krajem lesa po Smiřické hrázi ke Zděné boudě a na výchozí místo k lesnímu hřbitovu.

Na hotových částech budoucího okruhu, tedy na cestách Hradečnice a velké části Písečnice, které se kříží u hájovny U Dvou šraňků, nebudou stavební práce nijak omezovat provoz. S ohledem na klid v nejnavštěvovanějších místech a bezpečnost lidí, kteří se do lesa nejčastěji dostávají u malšovického lesního hřbitova nebo na Novém Hradci, bude technika na stavbu vjíždět od Svinar.

Okruh, který v Hradci Králové vzniká, nemá v republice obdoby. Po jeho dokončení budou mít bruslaři a cyklisté v hradeckých lesích k dispozici zhruba dvacet kilometrů cest s asfaltovým povrchem.

Zdroj.H.K.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,05657 s | počet dotazů: 187 | paměť: 32972 KB. | 25.09.2023 - 03:32:18