Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Hradci Králové plánují postavit nový parkovací dům


Vedení města má zájem řešit dopravu v klidu a rozšířit kapacitu parkovacích v místech, kde je kapacita parkovacích stání nedostatečná a město ji potřebuje navýšit. Nový parkovací dům by mohl do několika let stát  blízkosti hradecké fakultní nemocnice nebo u polikliniky na Slezském Předměstí . Město si nechá zpracovat studie dalších parkovacích domů.

„Jednáme se společností ISP, která má podle koncesní smlouvy vybudovat nové parkovací plochy v lokalitách vybraných ve spolupráci s městem. Tato parkovací místa budou po skončení trvání smlouvy převedena do majetku Hradce Králové. Máme vytipované lokality pro nové parkovací domy, jejichž výhodnost prověří studie,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za rozvoj města. Chystané studie navrhnou základní podobu a kapacitu parkovacího domu v Jižní ulici u polikliniky na Slezském Předměstí, před hradeckou fakultní nemocnicí u Zborovské ulice a v areálu Univerzity Hradec Králové, který je také velmi blízko nemocnice.

Výsledkem těchto studií, ze kterých se pak bude vycházet při zpracování dokumentací pro územní rozhodnutí a stavební povolení, bude i návrh organizace dopravy a dopravního značení v okolí parkovacích domů. Zároveň poskytnou předběžný odhad investičních nákladů na jejich výstavbu. „Na jaře příštího roku se rozhodne, jestli se bude připravovat stavba jednoho nebo více parkovacích domů, vše bude záležitostí nejen financí a významu pro danou lokalitu, ale i reálný horizont jejich skutečné výstavby. Všichni víme, jaká je situace kolem rekonstrukce křižovatky Mileta,“ doplnil Vedlich.

V rámci systému ISP jsou v Hradci Králové v provozu dva parkovací domy, RegioCentrum s kapacitou 425 míst a Katschnerka, kde je 500 parkovacích míst. Územní rozhodnutí již má nový parkovací dům v Gayerových kasárnách, pro podání žádosti o stavební povolení chybí jen několik vyjádření dotčených orgánů a správců sítí. Smlouva mezi městem a ISP ohledně poskytnutí pozemků pro stavbu tohoto parkovacího domu s kapacitou 320 míst je již uzavřená.

Systém ISP HK, neboli integrovaný systém parkování, je budován na základě podpisu koncesní smlouvy mezi společností ISP Hradec Králové, a.s. a Statutárním městem Hradec Králové. Na základě této smlouvy se Město Hradec Králové zavázalo předat společnosti ISP Hradec Králové, a.s. do správy na období 30 let parkovací místa v oblasti ISP v celkovém rozsahu cca 7.700 parkovacích stání. Společnost ISP Hradec Králové, a.s. se zavázala prostředky získané výběrem parkovného použít výhradně na zajištění provozu těchto parkovacích míst a dále v průběhu koncesní smlouvy do systému vložit další PD (jeden nebo několik) s celkovou kapacitou nejméně 500 parkovacích míst. Výši parkovného, ceny rezidentních a abonentních karet a ceny v PD vložených do systému ISP schvaluje svým rozhodnutím Rada města Hradec Králové.

Zdroj: H.K.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00487 s | počet dotazů: 213 | paměť: 49251 KB. | 29.11.2022 - 17:54:44