Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Hradci Králové bude možné platit ve vozech MHD pomocí bezkontaktní bankovní karty


Dopravní podnik města Hradce Králové dále inovuje možnosti úhrady jízdného. Po loňském úspěšném spuštění internetového dobíjení městské karty nyní nabídne možnost platby jízdného bezkontaktními bankovními kartami v trolejbusech. Ke stávajícím možnostem odbavování cestujících v hradecké MHD přibyl od května 2016 ve spolupráci dopravního podniku se společnostmi EM TEST ČR a ČSOB pilotní projekt odbavení bezkontaktní platební kartou. Ten umožnil v pěti autobusech nasazovaných především na nočních linkách zaplatit jednorázové jízdné i za pomocí běžné bezkontaktní bankovní karty. Systém se osvědčil  a od 1. ledna 2017 bude možné takto platit ve všech trolejbusech. S využitím bezkontaktní karty je možné zakoupit jízdenku i pro spolucestující, například rodinné příslušníky. Cestující najdou bezkontaktní platební terminál vždy u předních dveří vozidla.

Jízdné je možné zaplatit jakoukoliv platební kartou Master Card či VISA, která umožňuje bezkontaktní platby. Cestující, který chce provést úhradu jízdenky bezkontaktní bankovní kartou, požádá řidiče o prodej jízdenky. Následně bude vyzvání k přiložení své karty k nově instalované čtečce a současně se zobrazí placená částka. Nejpozději do 30 vteřin od zobrazení pokynu musí cestující svoji bankovní kartu ke čtečce na vzdálenost cca dvou centimetrů přiložit. Tím jízdné uhradí a během několika sekund mu řidič vytiskne jízdní doklad.

U řidiče je možno prostřednictvím bezkontaktní bankovní karty uhradit dva typy jednorázového jízdného:

  1. jednotlivé základní pro obě pásma za 25 Kč (na denních službách, jízdenka platí 45 případně 60 minut, tak jako jízdenka za hotové nebo SMS jízdenka),
  2. jednotlivé základní noční za 25 Kč (na nočních službách, jízdenka platí pouze pro spoj, ve kterém byla vydána).

O možnosti platit ve vozidle pomocí bezkontaktní bankovní karty jsou cestující informování samolepkami u předních dveří, na okně u těchto dveří a přímo u řidiče vozu.

Zdroj: DP HK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,23964 s | počet dotazů: 209 | paměť: 30687 KB. | 14.08.2022 - 05:01:59