Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Horních Počernicích je v provozu nově vybudovaný přechod pro chodce

Náchodská , směr z centra Prahy
Náchodská, směr z centra Prahy

Během října komplikovala provoz na ulici Náchodská stavba na začátku Hormích Počernic. Od úterý 28.10.2014 je stavba dokončena a zprovozněna v plném  rozsahu. Na frekventované ulici upravila nová stavba přechodu pro chodce přehlednější řešení, která pomáhá také zajistit chodcům větší bezpečnost. Stavební úpravou prošel také vjezd do ulice Stoliňská a byly také upravené bezbariérové nájezdy na chodníky. Také vozovka dostala nový povrch včetně dopravního značení.

Nové řešení se středovým ostrůvkem směruje jízdní pruhy a nechává dostatečný prostor pro chodce. Přesto musí řidiči při jízdě směrem z Prahy věnovat jízdě dostatečnou pozornost a dodržovat přikázanou maximální rychlost 30km, protože přechod je umístěn za mírnou zatáčkou .

Stavební akce byla gesci Odboru dopravních agend Magistrátu hl. města Prahy a investora Technické správy komunikací Praha(TSK). Akce byla realizována v rámci projektu BESIP. V tomto projektu se realizují drobné stavební a lokální úpravy, které jsou z hlediska bezpečnosti důležité a užitečné. Navíc se při výběru lokalit TSK spolupracuje s městskými částmi, kde se mohou odrážet a postřehy a aktuální potřeby tamních obyvatel.

úprava vjezdu do ulice Stoliňská

úprava vjezdu do ulice Stoliňská


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,32001 s | počet dotazů: 171 | paměť: 54978 KB. | 18.10.2021 - 18:17:33
X