Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Holickém muzeu budou Viktoriiny vodopády


Práce na rekonstrukci Afrického muzea Emila Holuba v Holicích finišují. Na základě návrhu propagátora moderní architektury Davida Vávry se mění holické muzeum v atraktivní expozici o cestování Emila Holuba po Africe. Díky evropská dotaci došlo i k vybudování funkčního modelu Viktoriiných vodopádů a k výstavbě africké vesnice s audiovizuální projekcí pod širým nebem. Součástí nové expozice bude také krátký dokument o životě slavného cestovatele. Autory scénáře a zároveň režiséry jsou Milan Steindler a Martin Kopp.

Ve snímku se budou prolínat oživlé kresby Dr. Holuba s hranými pasážemi. Ty se  natáčely v Uhříněvsi. Jedna ze zdejších vilek se proměnila v útulný byt manželů Holubových. Většinu exponátů, které ve filmu uvidíte byly zapůjčeny z holického Památníku. Zahrál si i náš slavný lev Princ Karel. Dr. Holubem se stal Martin Sitta a jeho ženu Růženku ztvárnila Petra Špalková.

Veškeré vnitřní stavební práce v muzeu už byly dokončeny. Zbývají poslední úpravy před instalací exponátů do expozice. Vše probíhá podle plánu a návštěvníci se mohou těšit na slavnostní otevření dne 3.května 2012. Skupiny je nutné předem objednat na tel: 466682154 nebo na e-mail:muzeum@holice.cz

Na nový projekt přispěla Regionální rada soudržnosti NUTS II Severovýchod částkou 19 682 233 Kč

 Cyklisté mohou návštěvu muzea spojit s výletem do Vysokého Chvojna, kde je arboretum a zámeček, který Lesní družstvo opravuje s pomocí dotace EU na pension.  

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99769 s | počet dotazů: 214 | paměť: 28545 KB. | 14.08.2022 - 06:10:17