V Holickém muzeu budou Viktoriiny vodopády

Práce na rekonstrukci Afrického muzea Emila Holuba v Holicích finišují. Na základě návrhu propagátora moderní architektury Davida Vávry se mění holické muzeum v atraktivní expozici o cestování Emila Holuba po Africe. Díky evropská dotaci došlo i k vybudování funkčního modelu Viktoriiných vodopádů a k výstavbě africké vesnice s audiovizuální projekcí pod širým nebem. Součástí nové expozice bude také krátký dokument o životě slavného cestovatele. Autory scénáře a zároveň režiséry jsou Milan Steindler a Martin Kopp.

Ve snímku se budou prolínat oživlé kresby Dr. Holuba s hranými pasážemi. Ty se  natáčely v Uhříněvsi. Jedna ze zdejších vilek se proměnila v útulný byt manželů Holubových. Většinu exponátů, které ve filmu uvidíte byly zapůjčeny z holického Památníku. Zahrál si i náš slavný lev Princ Karel. Dr. Holubem se stal Martin Sitta a jeho ženu Růženku ztvárnila Petra Špalková.

Veškeré vnitřní stavební práce v muzeu už byly dokončeny. Zbývají poslední úpravy před instalací exponátů do expozice. Vše probíhá podle plánu a návštěvníci se mohou těšit na slavnostní otevření dne 3.května 2012. Skupiny je nutné předem objednat na tel: 466682154 nebo na e-mail:[email protected]

Na nový projekt přispěla Regionální rada soudržnosti NUTS II Severovýchod částkou 19 682 233 Kč

 Cyklisté mohou návštěvu muzea spojit s výletem do Vysokého Chvojna, kde je arboretum a zámeček, který Lesní družstvo opravuje s pomocí dotace EU na pension.  

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20903 s | počet dotazů: 154 | paměť: 65406 KB. | 20.04.2021 - 22:07:55
X