Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Havlíčkově Brodě budují novou cyklostezku


Síť cyklistických stezek v Havlíčkově Brodě se zdokonalí a rozšíří. Během letošního roku začne město budovat stezku pro pěší a cyklisty podél Lidické ulice. „Novou stezku podél Lidické ulice povedeme po levé straně ve směru výjezdu z města. Bude začínat na křižovatce s ulicí Sekaninova a končit u křižovatky s ulicí Jihlavská,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje města Josef Beneš. Cyklostezka bude dlouhá 490 m. Šířka společného pásu pro pěší a cyklisty s asfaltobetonovým povrchem je stanovena na 2.5 m. Součástí stavby bude pokácení dřevin v nezbytném rozsahu.

V blízké době město počítá také s opravou stávající stezky, která vede parkem Budoucnost od zimního stadionu k přejezdnému prahu s přechodem na Chotěbořské ulici. „Na této cyklostezce zachováme stávající šířku a niveletu vozovky. Vyměníme asfaltobetonový kryt vozovky a obrubníky, a dále ji doplníme prvky pro užívání osob se sníženou schopností pohybu a orientace,“ upřesnil Beneš. Délka rekonstruovaného úseku stezky v parku bude okolo 400 m.

Předpokládané náklady na výstavbu stezky na Lidické ulice dosáhnou zhruba 3 mil. Kč a stezky v parku necelých 2 mil. Kč. Na obě akce město získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na období 2015 – 2016.

 

Zdroj: HB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,70070 s | počet dotazů: 208 | paměť: 29755 KB. | 03.10.2022 - 06:57:02