Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Českých Budějovicích se buduje obratiště pro lodě


0 0 votes
Hodnocení článku

Pod Jiráskovým jezem se prohlubuje dno, kde bude točna pro lodě, které budou propojovat město s Hlubokou nad Vltavou. FOTO v článku.

 Točna bude mít v průměru 50 metrů a minimální hloubku 1,6  metrů. V místě Lannovy loděnice bude ukotveno přístavní molo pro kotvení plavidel do délky 60 metrů a pod Jiráskovým mostem se budou moci otáčet lodě do maximální délky 43 metrů. Na trase do Hluboké nad Vltavou bude ještě kotviště v Českém Vrbném a plánuje se zde i půjčovna motorových člunů.

V současné době je pod Jiráskovým jezem vytvořena provizorní hráz, která slouží  pro nájezdy stavebních strojů do řečiště. Postupně se bude odvážet vytěžené bahno ze dna Vltavy. Obyvatelé město čeká nepříjemné období, kdy budou se bude odvážet vytěžený materiál přes Jiráskův most z města.

České Budějovice - práce na splavnění Vltavy České Budějovice - stavba točny lodí

Povolení k plavbě dostane úsek pro sezónu 2011. Je obtížné předpovídat zájem o lodní dopravu po Vltavě a celý projekt má své příznivce i zarputilé odpůrce. Zámek Hluboká nad Vltavou se návštěvností řadí mezi nejnavštěvovanější turistické cíle ČR. Proti tomu město České Budějovice potřebuje turisty nalákat. Příznivci lodní dopravy na nově upravovaném úseku počítají, že právě cesta lodí bude novým turistickým lákadlem a zájem turistů  o pobyt v Českých Budějovicích se bude postupně zvyšovat.

Po dokončení upravovaného úseku z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou vznikne devítikilometrová atraktivní trasa. Úprava koryta Vltavy je však  především protipovodňovým opatřením. Hlavním cílem je snížit hladinu vody a umožnit vyšší průtok v období povodní. 

Stavbu realizují firmy Metrostav a HOCHTIEF CZ. Investorem je Ředitelství vodních cest ČR. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87466 s | počet dotazů: 190 | paměť: 36027 KB. | 07.06.2023 - 10:57:46