Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Čerčanech proběhne Regionální den Pražské integrované dopravy


V sobotu 15. října 2016 se v Čerčanech koná další Regionální den Pražské integrované dopravy. Akce se pořádá k výročí 145 let zahájení provozu na trati Praha – Benešov – Tábor – Vídeň. V rámci programu pojedou mezi 10. a 17. hod. z pražského hlavního nádraží do Čerčan a okolí historické motorové vlaky a na pravidelných vlakových spojích linky S9 (Praha – Benešov u Prahy) se svezete elektrickými jednotkami řady 451 a 452, tzv. pantografy. Po Čerčanech a okolí také pojede historická autobusová linka.

Co čeká návštěvníky dál? Bude se prodávat druhý díl publikace z edice Železnice ve středních Čechách od Václava Haase. Promítání filmů s dopravní tématikou v místním kině, prohlídka zámečku Vysoká Lhota s muzeem kočárů a povozů, prohlídka vodárenské věže u nádraží a o občerstvení se postará restaurace U Škvorů, která připraví čerstvé klobásy a maso z udírny.

Trasy historických vlaků:

Praha hl.n. – Čerčany – Benešov,

Praha hl.n. – Čerčany – Týnec nad Sázavou,

Praha hl.n. – Čerčany – Sázava-Černé Budy.

Na historické vlaky budou nasazeny:

lokomotiva 749.253 + zelené vozy dopravce KŽC doprava,

lokomotiva 749.259 + vozy Bmx dopravce KŽC doprava,

lokomotiva 720.003 + přípojné vozy Bix dopravce Posázavský Pacifik,

elektrické jednotky řady 451 „Pantograf“.

Trasa historického autobusu (Karosa ŠD 11 rok výroby 1977): Čerčany, žel.st. – Čerčany, U kina – Čerčany, Vysoká Lhota, Muzeum – Pyšely, náměstí

V historických motorových vlacích platí jízdné dle tarifu dopravce KŽC doprava, s.r.o., v historických vlacích Českých drah platí jízdné dle tarifu PID a ČD, přeprava historickým autobusem je zdarma.

Zdroj: ROPID


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,90111 s | počet dotazů: 205 | paměť: 30614 KB. | 28.11.2022 - 03:57:05