Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V centru Tábora jezdí minibusy


0 0 votes
Hodnocení článku

Od 31.ledna 2011 budou minibusy propojovat centrum města s autobusovým nádražím a s Čelkovicemi. Poprvé v historii bude minibus zastavovat v historickém centru na Žižkově náměstí.

Na nových městských linkách č. 60 a č. 61  jezdí minibusy společnosti Comett Plus. Vozidla jezdí na zemní plyn, mají délku 7,5 metrů a jejich přepravní kapacita je 25 – 30 cestujících. Nízkopodlažní úprava umožňuje pohodlný nástup a výstup. U zadních prosklených dveří je plošina pro nastupování vozíčkářů nebo maminek s kočárky. Interiér minibusu je vybaven LCD panely, kde  získají cestující informace o aktuálních dopravních opatřeních i pozvánky na kulturní a společenské akce. Na nových linkách platí současný tarif MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí. Obě nové linky budou v provozu ve všední dny od 6.30 do 22.30 hodin a o víkendech a svátcích od 7.30 do 21.30 hodin. Na nákup nových autobusů získala společnost Comett Plus dotaci z Evropských fondů.

 Minibusy jsou optimálním řešením právě pro historická centra měst a v zahraničí jsou tato vozidla hojně využívána. Dopravně se tak dá propojit historická zástavba s úzkými uličkami s dalšími důležitými objekty v městech. Minibusy v Táboře mohou přispět k oživení historického centra. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06555 s | počet dotazů: 206 | paměť: 43401 KB. | 26.03.2023 - 23:52:21