Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V centru Pardubic plánují nový cyklopruh


V lednu 2012 proběhnou úpravy a sledování dopravního provozu na křižovatce na náměstí Republiky. Ve čtvrtek 5. 1. 2012 bude dočasně uzavřen pravý jízdní pruh na náměstí Republiky ve směru od Jahnovy ulice k přechodu před Zelenou bránou. Dočasná uzavírka umožní modelovat situaci, která by vznikla při zřízení vyhrazených jízdních pruhů pro cyklisty a MHD.

Dopravní situaci v uvedené oblasti budou monitorovat studenti pardubické univerzity, kteří budou měřit především délku kolony stojících vozidel během špičky. Pokud se potvrdí, že změna se zásadně nedotkne propustnosti, pak by mohlo dojít  k realizaci trvalé úpravy dopravního značení.Ve směru od Jahnovy ke třídě Míru by tak mohl být doplněn cyklo pruh, na který bude navazovat vyhrazený pruh pro MHD a cyklisty. V opačném směru, před křižovatkou u elektrotechnické školy, bude vyznačen cyklopruh a tzv. prostor pro cyklisty.

Jaké budou klady připravovaného opatření? Předpokládá se větší plynulost a bezpečnost provozu. Dojde k preferenci MHD a zlepšení podmínek pro průjezd vozů MHD v oblouku u Krajského úřadu. Zvýší se bezpečnost a komfortu cyklistů (zejména při odbočení z nám. Republiky na třídu Míru) a umožní se lepší propojení cyklostezky na Sukově třídě s náměstím Republiky.

Příprava opatření je jednou z aktivit projektu Central MeetBike, který je realizován prostřednictvím programu CENTRAL EUROPE, který je spolufinancován ERDF. Opatření jsou součástí akčního plánu pro rozvoj cyklodopravy PARDUBIKE 2015.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,98981 s | počet dotazů: 167 | paměť: 24006 KB. | 26.05.2022 - 00:19:47