Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Brně rozšířila zóna rezidentního parkování a bylo zprovozněno nové parkoviště P+R

Ve třech nových oblastech bude od pondělí 5.10.2020 regulováno parkování. Lokality Zborovská, Špitálka a Trnitá se zařadí do zón rezidentního parkování v takzvaném režimu C. Znamená to, že tu bude parkování zpoplatněno v pracovní dny přes noc (od 17 večer do 6 ráno). Jde totiž o oblasti, kam si přes den nepřijíždí tolik lidí něco vyřídit, není tedy potřeba tu v tuhle dobu parkování zpoplatňovat. V zóně C je pro návštěvníka první hodina stání zdarma, každá další za 20 korun. Rezidenti a abonenti si mohou vyřídit své oprávnění na Kontaktním centru Zvonařka.  Další informace najdou zájemci na stránkách www. parkovanivbrne.cz .

Od pondělí 5.10.2020 je nově v provozu „park and ride“ parkoviště U Zetoru v Líšni. Místo je tu pro víc než 220 řidičů (včetně 8 míst se sdíleným manipulačním prostorem pro handicapované), kteří za první dvě hodiny nezaplatí nic, a pokud odjedou do 12 hodin od příjezdu, pak 20 Kč za celou dobu. Zaparkování na dobu 12–24 hodin stojí 100 Kč, na stovku vyjde každých dalších 24 hodin. Pozemek pro parkoviště koupilo město od Zetoru. Opravilo parkovací plochy a chodníky, vybudovalo veřejné osvětlení, za 10 milionů pořídilo kamerový a závorový systém. Finance se čerpaly z Fondu mobility, do něhož putují peníze vybrané za rezidentní parkování.

Další záchytná parkoviště v Brně jsou ve fázi příprav. Nejdále pokročila příprava realizace parkovacího domu na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. K dalším prověřovaným lokalitám patří například Bítešská, Purkyňova, nádraží Královo Pole nebo Jemelkova.

Zdroj: Brno


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,38927 s | počet dotazů: 167 | paměť: 53197 KB. | 24.10.2021 - 15:04:20
X