Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V Brně jsou v provozu nové podzemní garáže


Řidiči mohou od 3. prosince pohodlně parkovat v centru Brna v nových podzemních garážích u Janáčkova divadla. Podzemní garáže postavil soukromý investor, firma Tymet, a přijal tuto výzvu v době, kdy už vedení města pomalu ztrácelo naději, že najde investora pro takhle náročný projekt. V podzemí před Janáčkovým divadlem vznikla dvě patra garáží s celkovou parkovací plochou 10 000 m2 a s kapacitou 400 parkovacích míst. Řidiči do garáží mohou vjíždět z Moravského náměstí směrem od ulice Rooseveltova, nebo od ulice Koliště. Svá auta mohou pohodlně zaparkovat v příjemném prostoru, dimenzovaném již dle nové normy z ledna 2013 pro vozy nového století. V těchto moderních garážích mohou parkovat auta s alternativními plynovými pohony a také zde najdou své místo s dobíjecími stanicemi elektromobily, elektroskútry a elektrokola. Výstupy spolu s výtahy jsou realizovány do ulice Rooseveltova, odkud je možné přechodem pro chodce dojít přímo do centra na náměstí Svobody za pouhých pět minut. Druhý výstup je realizován na rozhraní ulice Rooseveltovy a Moravského náměstí k tramvajovému uzlu, ze kterého se rozjíždí tramvaje do všech částí Brna.

Kapacita garáží je 400 automobilů s možností vjezdu vozidel s alternativními pohony (190 míst) /parkovné v roce 2013:  ½ hod. zdarma, pak 20 Kč/1 hodinu / parkovné v roce 2014: 30 Kč/1 hodina (6-22 hod), 15 Kč/1 hodina (22-6) / 40 míst určeno pro rezidenční stání – 33.000,- Kč/rok + DPH. Parkoviště je umístěno v podzemí před Janáčkovým divadlem u křižovatky Rooseveltovy ulice a Moravského náměstí.

Celý prostor podzemních garáží je vybaven moderními zabezpečovacími prvky, kamerovým systémem a protipožárními hlásiči, napojenými přímo na dispečink hasičského sboru Brno. Současně je 24 hodin denně pod dohledem přítomné služby. Pro návštěvníky divadla je vybudován průchod k prosklenému výtahu, který je z úrovně garáží vyveze přímo k šatnám do foyeru divadla, anebo mohou po schodišti dojít do restaurace Bohéma. Tento průchod bude zprovozněn k 1. 2. 2014.  

Plocha na střeše garáží je investicí Města Brna a na tomto místě v úrovni ulice Rooseveltovy je vyprojektován shromažďovací a odpočinkový prostor, jehož výstavba by měla začít v květnu příštího roku a  dokončena by měla být v  listopadu 2014. V tomto místě vyroste kromě zeleně fontána s vodní clonou, na kterou budou promítány světelné obrazy, a soustava vodních trysek vytvářejících souvislé dvě řady přes celou plochu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89848 s | počet dotazů: 198 | paměť: 28018 KB. | 07.08.2022 - 23:48:43