Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

V bratislavské MHD přibyla další vozidla s wi-fi připojením


Hlavní město ve spolupráci s Dopravním podnikem Bratislava(DPB, a.s. ) informují o rozvoji wi-fi připojení do dalších vozidel MHD. V denní výpravě tak bude jezdit v ulicích Bratislavy 266 vozidel s wi-fi, což je téměř 50% vozového parku. DPB, a.s. nainstaloval již v minulosti wi-fi připojení do 48 autobusů, kde se měsíčně eviduje 390 – tisíc připojení. Aktuálně se zavádí wi-fi do 50 autobusů a do 60 nových tramvají. Zároveň dodávka 90 nových autobusů a 18 nových Elektrobus už je vybavených wi-fi připojením přímo od výrobce. „Dopravní podnik Bratislava má zájem pokračovat v instalaci wi-fi i do dalších vozidel MHD, aby i nadále zkvalitňovat služby cestující veřejnosti,“ řekl ředitel úseku generálního ředitele DPB, a.s. Marián Áč.

Po spuštění připojení wi-fi ve vozidlech MHD tak bude po bratislavských silnicích jezdit 98 autobusů typu SOR NB 18 a 60 tramvají typu ŠKODA, z toho 30 vozidel typu 29T a 30 typu 30T. Všechna vozidla, kde je wi-fi připojení jsou označeny piktogramem.

Z 90 nových autobusů je aktuálně v provozu 65, zbylých 25 čeká na potřebnou dokumentaci a ihned poté budou zařazeny do provozu. Podobně je to i s elektrobusu, z dodaných jezdí už 4, ostatní postupně přicházejí ve smyslu harmonogramu. Na těchto nových vozidlech,  které mají instalovány wi-fi již přímo od výrobce se spustila testovací provoz wi-fi připojení iz důvodu analyzování objemu přenesených dat, a tedy, aby mohl DPB, a.s. optimálně nastavit objem dat na jednotlivé vozidlo.

Zdroj: Bratislava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,76216 s | počet dotazů: 200 | paměť: 31920 KB. | 07.06.2023 - 10:45:53