Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

V Bílé mají nové stezky pro horská kola

V Moravskoslezském kraji se začínají budovat jednosměrné stezky pro horská kola, tzv. singletracky. Kraj tím reaguje na poslední trendy v cykloturistice a v rámci pilotního projektu „Single Trails Bílá“ počítá s výstavbou dvou jednosměrných stezek. Jedná se o tzv. singletrack, který má nižší sklon a délku cca 3 km, a tzv. gravity trail, který má prudší sklon a délku cca 2 km.

 V rámci projektu budou trasy kompletně značeny, osazeny informačními tabulemi a vzniknou také nové webové stránky. Stezky budou také doplněny různými prvky, které zpestří požitek z jízdy a na stezce budou využity také dřevěné konstrukce.

 Inspirace pro vznik stezek kraj našel v jiných krajích ČR a v zahraničí. Z několika vytipovaných lokalit v Beskydech byla zvolena lokalita v obci Bílá, v prostoru kolem sjezdovek lyžařského areálu Ski Vítkovice Bílá. Projektantem stezek je firma Bikeparkitect s.r.o. a stavbu provede firma TALPA – RPF, s.r.o. Stavba stezek bude zahájena v září 2012 a dokončení stavby je plánováno během podzimu 2012, příp. na jaře 2013.

 Slavnostní zahájení výstavby „Single Trails Bílá“ proběhne za přítomnosti náměstka hejtmana pro cestovní ruch, Ing. J.Vzientka v neděli 9.9.2012 dopoledne v rámci cyklistického závodu Pohár Beskydské magistrály na Bílé v Beskydech. Více informací najdete na www.msregion.cz.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89621 s | počet dotazů: 183 | paměť: 21738 KB. | 24.09.2021 - 12:00:11
X