V areálu DEPO2015 se uskuteční DronFest


Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, se uskuteční v pátek 3. A sobotu  4. června 2016 v plzeňském areálu DEPO2015. K vidění budou unikátní prototypy strojů, vývojářské firmy z České republiky odprezentují svou práci, uskuteční se přednášky o aplikacích pro drony, o bezpečnosti a o využití dronů.

Podle Luďka Šantory, ředitele Správy informačních technologií města Plzně, která DRONET založila, představí DronFest nejmodernější technologie budoucnosti. „Abychom zajistili bezpečnost návštěvníků akce, nechali jsme zhotovit pro drony ‚voliéru‘, tedy zasíťovaný prostor o rozměrech 50 x 40 x 8,5 metru, v němž budou létat,“ přiblížil Luděk Šantora. Letiště pro drony vznikne na parkovišti v areálu v Cukrovarské ulici a uskuteční se na něm letecké ukázky i závody dronů. V hlavním objektu DEPO2015 na návštěvníky čeká veletrh firem, ve 21 stáncích se bude prezentovat 14 společností a také všechny technické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, jeden ze stánků obsadí i DRONET.

„V objektu se také uskuteční přednášky, a to například na téma drony a focení, bezpečnost létání s dronem, jak se stát profesionálním pilotem, drony a modeláři, aplikace MAIA, lokalizace dronů bez GPS a další. Program je připraven na každý den v čase od 10 do 18 hodin,“ přiblížil Tomáš Cholinský, vedoucí DRONETu. Atraktivní podívanou podle jeho slov nabídne závod dronů, kterého se zúčastní celkem 35 soutěžících. V pátek se uskuteční cvičné rozlety pilotů, v sobotu pak ostrý závod. Jeho vítěz získá startovné pro klání bezpilotních letounů na Havaji.

Velkou lahůdkou budou i ukázky nejmodernějších prototypů strojů. Například Správa informačních technologií města Plzně vlastní takzvaný Flyability – Gimbal neboli chytrý dron určený pro létání uvnitř objektů. Součástí DronFestu bude také vyhlášení soutěže v programování aplikací pro drony DronApp, do níž se přihlásilo 20 studentů do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android a iOS, i soutěže o nejlepší fotografii a video pořízené dronem. Top snímky půjdou do dražby, výtěžek získá Akademie nadání, nezisková organizace zaměřená na nadané děti s handicapem.

 

Další informace najdete na dronet.sitmp.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,53981 s | počet dotazů: 194 | paměť: 86225 KB. | 23.09.2023 - 03:08:51