Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Úpravy na Francouzské ulici se netýkají jen povrchů


0 0 votes
Hodnocení článku

Na frekventované ulici v Praze 2 byly provedeny úpravy, které odpovídají modernímu řešení vytížené městské ulice s tramvajovou dopravou. Technická správa komunikací hl. města Prahy zde nahradila na vozovce dlažební kostky živičným povrchem a další stavební úpravy se týkaly bezpečnosti chodců i povrchů chodníků. FOTO a VIDEO v článku.Kompletní rekonstrukcí prošel úsek Blanická – Slovenská. Nový asfaltový povrch komunikace by měl snížit  hlukovou zátěž. Nový povrch by měl přispět ke snížení hluku a také k plynulé a pohodlné jízdě. Na chodnících byl naopak vyměněn živičný povrch za drobnou mozaiku s různými historickými vzory, typickými pro uvedenou oblast. Drobná dlažba působí dobře a oživuje uliční prostor. 

Praha 2 - Francouzská ulice po rekonstrukci  Praha 2 - Francouzská ulice po rekonstrukci

Během rekonstrukce došlo ve spolupráci se správci poduličních sítí, správcem světelné signalizace a MČ Praha 2 provedeno i několik úprav a staveb, které ovlivní bezpečnost silničního provozu a zohledňují místní podmínky ( např.místa pro zásobování). Tak došlo k vybudování podzemních kontejnerů na tříděný odpad (investorem byla MČ Praha 2) a výstavba světelné signalizace, která je součástí dlouhodobého projektu obnovy a výstavby SSZ na území hlavního města.  Při vjezdu tramvaje na zastávku směrem co centra města se aktivuje červené světlo pro automobily. To umožní bezpečný pochyb chodců po dobu výstupu a nástupu do tramvaje.

V chodnících jsou na dvou místech vybudovány zálivy pro parkování zásobovacích vozidel, které jsou z odlišné dlažby, než je na chodnících. Zálivy jsou ohraničeny sloupky.

Projektantem rekonstrukce Francouzské ulice byla společnost FINPPS.

Další informace o podzemních kontejnerech: 

Stanoviště podzemních kontejnerů na rohu Francouzské a Budečské ulice bylo dáno do užívání ve středu 18.11.2009. Na stanovišti jsou umístěny tři podzemní kontejnery o objemu 3×3 m3, určené pro plast, čiré a barevné sklo. Osazení kontejnerů bylo financováno ve spolupráci s firmou EKOKOM, která zaplatila technologii. Rozpočet celkových nákladů na osazení kontejnerů činil 1 026 714 Kč.

Za povšimnutí stojí vybudování ohrazené parkovací plochy pro vozidla zajišťují odvoz odpadu. Místo je vymezeno sloupky, které jsou z příjezdové strany  zajištěné zámkem.
Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,84175 s | počet dotazů: 213 | paměť: 34604 KB. | 08.02.2023 - 11:42:19