Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Upravený běžecký areál v Praze čeká na návštěvníky!


0 0 votes
Hodnocení článku

Už to vypadalo, že plánovaný SkiPark v areálu dostihové dráhy ve Velké Chuchli se díky letošní zimě v Praze stane jen toužebným snem. Konečně zasněžilo i v Praze a mrazivé teploty pomohly vytvořit patřičné podmínky pro otevření SkiParku pro veřejnost. V úterý  ve 13.00 hodin se pražský SkiPark otevřel. Uměle vysněžený, šest set metrů dlouhý okruh pro běžkaře, upravený rolbou je určen pro širokou veřejnost. Vstup do areálu je zdarma. Magistrát podpořil tento projekt částkou 900 000,- korun. Lyžařské stopy upravuje rolba a  parkoviště vedle areálu pojme až 600 vozidel.

Pro zájemce jsou dále připravené šatny, občerstvení v místní restauraci, pronájem lyžařského vybavení a na objednávku předem lyžařskou školu Kateřiny Neumannové, která bude otevřena pro nejmenší návštěvníky areálu ve spolupráci s projektem SnowKidz, a která by měla být v provozu do konce týdne.

 Park bude přístupný široké veřejnosti včetně škol i firemních klientů a jeho v budoucnu až 1 km dlouhá běžecká trať bude sloužit k běžeckému výcviku, pořádání lyžařských soutěží a k dalším aktivitám.

Lyžařský areál SkiPark Velká Chuchle vznikl ve spolupráci Dostihového závodiště Praha – Velká Chuchle (TMM a.s.), Kateřiny Neumannové, olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích, Jo Weaver z PR agentury JWA Prague s.r.o., a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, který lyžařskou dráhu zahrnul jako součást svého projektu „Praha sportovní“ s cílem rozvíjet sportovní aktivity a zdravý životní styl Pražanů. Pro více informací navštivte: www.skiparkchuchle.cz

Využít závodiště ve velké Chuchli během zimních měsíců pro běžkaře není špatná myšlenka. Se stejným využitím( bez Kateřiny Neumanové) mají zkušenosti i na závodišti v Pardubicích. Zázemí  v Chuchli  je pro návštěvníky už vybudované, je zde místo pro parkování a další služby. Běžkaři si však nacházejí své běžecké stopy po mnoho let v parcích a lesích v Praze a jejím těsném okolí, a bez jakékoliv podpory vedení města. Při dostatečné sněhové pokrývce jsou běžecké stopy ve Stromovce, v Hostivaři , v Klánovickém lese atd. V rámci „Praha sportovní“ by se vyplatilo podporovat i tyto sportovních aktivit a rolbu na údržbu lyžařských stop využít na více místech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03523 s | počet dotazů: 211 | paměť: 43377 KB. | 26.03.2023 - 23:36:53