Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

U Znojma byla zahájena stavba II.části silničního obchvatu

Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra dopravy Dana Ťoka, hejtmana Michala Haška a starosty Vlastimila Gabrhela byla ve čtvrtek 28.7.2016 zahájena stavba další části znojemského obchvatu. Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě.

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude tvořit ucelený obchvat města. Silnice I. třídy I/38 je po silnicích I/11 a I/35 třetí nejdelší na území Česka. Spojuje města Česká Lípa, Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo a pokračuje dále do Rakouska. Celková délka silnice je 256 km.

V předmětném území je silnice I/38 frekventovanou spojnicí Jihomoravského kraje s Rakouskem. Cesta přes Znojmo po silnici I/38 patří hlavně v létě mezi hlavní trasy pro občany z Česka a Polska při cestě k moři do Chorvatska a Itálie.

V rámci přípravných prací bývají někdy přemisťovány i drobné stavby sakrální architektury jako jsou kapličky či sochy. V případě této stavby se jednalo o sochu sv. Josefa, která musela být včetně podstavce přesunuta o cca 100 metrů od stavby budoucího obchvatu. Samotná socha byla po odborném sejmutí za dohledu orgánů státní památkové péče a zástupců města Znojma dopravena do sochařského ateliéru kde před zpětným osazením na nově postavený podstavec byla odborně zrekonstruována a ošetřena. Daleko větší stavebně technický úkol tohoto charakteru čeká na ŘSD na navazující stavbě obchvatu I/38 Znojmo I, kde v přípravě dojde k přestěhování kompletně celé kapličky.

Stavba je navržena k zařazení do Operačního programu Doprava 2014 – 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Data o stavbě:

délka: 3532 metrů

počet stavebních objektů: 48

zhotovitel: SDS EXMOST spol. s r. o. + Froněk, spol. s r. o.

cena: 264 185 tis. Kč (bez DPH)

délka výstavby: 36 měsíců


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,36606 s | počet dotazů: 175 | paměť: 21733 KB. | 24.09.2021 - 10:26:22
X