Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na filmovém festivalu byly oceněny i mobilní turistické aplikace
Festival ToutReginonFilm 2016 proběhl ve dnech 6.-8.10.2016 v Karlových Varech. Jednou z hodnocených kategorií byly nové mobilní aplikace propagující turistické zajímavosti a cíle. Hlavní cenu v této kategorii získala mobilní aplikace Průvodce karlovarským krajem. Čestná uznání pak získala aplikace Prague.eu a Mobilní turistická aplikaci Kraje Vysočina .

Aplikace Průvodce karlovarským krajem vznikla  ve spolupráci Karlovarského kraje a společnosti Altair Software s.r.o. Mobilní aplikace nabízí kromě informací o památkách nebo zajímavých přírodních lokalitách i přehled muzeí, galerií, infocenter nebo dokonce pravidelně aktualizovaný kalendář akcí. Nechybí ani informace o městech a obcích, seznamy cyklotras, golfových hřišť nebo lyžařských areálů. Uživatelé si také mohou prohlédnout fotografie, videa a panoramatické prohlídky vybraných lokalit. Aplikace je dostupná pro platformy Android, iOS a Windows Phone a je k dispozici v českém, anglickém a německém jazyce. Projekt byl realizován za finančního přispění Evropské unie.

Kontakt na stránky aplikace https://itunes.apple.com/cz/app/pruvodce-karlovarskym-krajem/id786770136

Stejně tak byla s pomocí finanční dotace EU vytvořena Mobilní turistická aplikace Kraje Vysočina a webové stránky. Aplikace podává praktické informace nejen o turistických cílech i tipech na pěší, cyklistické i motoristické výlety, ale také o zajímavostech nebo jiných atraktivitách v našem kraji. U jednotlivých objektů je možné najít otevírací dobu, kontaktní údaje i GPS souřadnice, k dispozici je i předpověď počasí, možnosti ubytování i zábavný vědomostní kvíz. „Aplikace stahuje vždy aktuální data z oficiálního turistického portálu region-vysocina.cz a váže se k ní i dvě stě tabulek s tzv. QR kódy a NFC čipy, které jsou umístěny u nejvýznamnějších a nejzajímavějších turistických cílů na Vysočině. QR kód a NFC čip umístěný na tabulce po načtení mobilních telefonem turistu nasměruje buď ke stažení aplikace, nebo už rovnou načte popis turistického objektu. Aplikace je ke stažení zdarma v internetových obchodech Google Play, AppStore, Windows Store.

Kontakt na stránky aplikace http://www.region-vysocina.cz/mobilni-pruvodce/

Aplikaci Prague.eu  do soutěže přihlásila Prague City Tourism (Pražská informační služba), marketingová organizace hlavního města Prahy, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v české metropoli.  Úroveň stránek mohou čtenáři posoudit na http://www.prague.eu/cs?_ga=1.175108388.769650335.1476174249

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.