Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Doporučení na cesty do Turecka
V souvislosti s nadcházejícími jarními svátky a parlamentními volbami v Turecku MZV ČR doporučuje všem návštěvníkům obecně zvýšenou opatrnost, zejména při pobytu v místech s vyšší koncentrací osob.  Před a během doby pobytu se doporučuje sledovat aktuální informace, doporučení místních úřadů a bezpečnostních orgánů. V případě nenadálé situace je nutné se řídit jejich pokyny. Doporučuje se vyhýbat všem pouličním demonstracím a shromážděním. Opatrnost je na místě i na jižním pobřeží Turecka, a to ve všech turistických oblastech, jak na Turecké riviéře, tak na Egejské riviéře, či v oblasti Bodrumu. Vždy je nutno dodržet doporučení turistických kanceláří a místních ubytovacích zařízení. I tady je opatrnost na místě: z různých turisticky významných míst byly v minulosti hlášeny kriminálními gangy upravené bankovní automaty. Před výběrem peněz je zapotřebí bankomat pozorně prohlédnout, zda není podezřele upraven.

Doporučuje se, aby turisté na frekventovaných místech (bazary, mořské pobřeží) se vyhýbali přehnaně přátelským cizincům, nabízejícím sladkosti, pití nebo tabákové výrobky (možnost omámení).

MZV ČR nedoporučuje z bezpečnostních důvodů cestovat do míst jihovýchodního Turecka.  Do okolí měst Mardin, Siirt, Tunceli, Van, Diyarbakir, Hatay, Sanliurfa, Hakkari a Sirnak se doporučuje cestovat jen v nejnutnějších případech. Nedoporučuje se cestovat do míst poblíž syrských hranic.

MZV ČR nabádá ke zvýšené opatrnosti ve všech turisticky atraktivních částech Istanbulu, případně místech oblíbených svým nočním životem (oblast Sultanahmet, Istiklal Caddesi a okolí, náměstí Taksim a asijská čtvrť Kadıköy). I pokojné shromáždění se může rychle změnit v nepřehledné a nebezpečné. V případě teroristického útoku mohou být zahraniční turisté snadným cílem. Turecké úřady a bezpečnostní složky věnují zabezpečení všech turistických oblastí města velkou pozornost a zvýšené úsilí.

Doporučujeme též využít možnost dobrovolné registrace občanů ČR v systému DROZD – http://drozd.mzv.cz.

Zdroj: MZV CR

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.