Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Trámovou lávku přes Teplou Vltavu snadno přehlédnete


0 0 votes
Hodnocení článku

K zajímavému turistickému cíli a technické zajímavosti Jihočeského kraje musí návštěvník  dojít pěšky po krajnici silnice I/39 směrem západně od Lenory. FOTO v článku.

Lenora - rechle - silnice I/39 Lenora - rechle

Krytá dřevěná lávka byla vybudována v roce 1870 a sloužila k zadržování a usměrňování splavovaného dřeva po Vltavě do papíren v Loučovicích. Termín „rechle“ má svůj původ v němčině. Původně byl prostor “ rechle“ uzavíratelný z obou stran dveřmi a na stěnách byla skladována bidla sloužící k uvolňování naplaveného dříví. Otvory v podlaze sloužily pro zasunutí trámků, které sloužily k zadržení dřeva.

 Lenora - rechle - podlaha

Dřevěná stavba lávky je 25 metrů dlouhá a 1,8 metrů široká. Mostovka leží na třech kamenných pilířích ve výšce cca 3 metry nad hladinou Vltavy. Stavba je krytá valbovou střechou a z jižní strany se na lávku vstupuje po dřevěných schodech.

 Lenora

Silnice I/39 vede podél Vltavy a „rechle“ je umístěna pod svahem těsně vedle silnice. K parkování zde není vyhrazený prostor a turisté musí zaparkovat na kraji obce Lenora a potom projít po krajnici silnic k malým schůdkům ve stráni. Pro turisty na invalidním vozíku je tato technická zajímavost mimo dosah. Neškodilo by zvážit nějakou variantu bezpečnějšího chodníku podél silnice a výraznější ukazatele!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,57832 s | počet dotazů: 214 | paměť: 105441 KB. | 03.02.2023 - 10:48:05