Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

TOURFILM 2014 – festival věnovaný cestování


TOURFILM ilustrační foto z roku 2013

TOURFILM ilustrační foto z roku 2013

Mezinárodní filmový festival TOURFILM se uskuteční ve dnech 9.-11.10.2014 v Karlových Varech v hotelu Thermal a Grandhotelu PUPP. Hlavním tématem letošního festivalu je MAROKO _ PERLA ARÁBIE. Do soutěží se každoročně přihlašuje velké množství filmů a multimedií, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu. Od roku 2003 je festival spojen s národním filmovým festivalem TOUR REGION FILM, který je součástí festivalu TOURFILM i v roce 2014. Festival každoročně oceňuje nejlepší díla v několika soutěžních kategoriích: filmy do 30 minut, krátké klipy a reklamní spoty do 3 minut, TV dokumenty a filmy do 60 minut a multimedia(CD-ROM a www stránky).

Hostem letošního ročníku bude DAVID HANNAN, proslulý australský filmař, umělec, pedagog a ochránce přírody. V průběhu posledních 20 let vyhrál několik cen za jeho krásné filmy z oceánské říše. David zkoumá tuto oblast dlouhodobě a je oceněný kameraman a mediální producent (získal například cenu multi EMMY), který pracuje převážně v tropických a mírných vodách kolem Austrálie, Antarktidy, Papua Nová Guinea, Filipíny a Borneo, Cookovy ostrovy, které jsou novou a vzrušující oblastí pro poznávání.

V roce 2013 se festivalu TOURFILM zúčastnilo 477 filmů a spotů, 163 multimédií ze 132 zemí světa. Hostem festivalu v roce 2013 byla Céline Cousteau, dcera mořského průzkumníka a filmaře Jean-Michela Cousteau a vnučka legendárního Jacquese Yvese Cousteau, který byl spoluvynálezcem aqualungu ( 1942) a natočil první podmořský barevný film ( 1952). Jeho filmy Svět ticha a Svět bez slunce získaly Oscary. Céline v roce 2011 vytvořila ke stému výročí narození dědečka projekt „Ocean Inspiration“, který slouží jako platforma pro oslavu a ocenění ochrany moří a oceánů ve všech formách od vědy po umění, tanec a filmařinu. Sama natáčí nezávislé dokumenty – například Syrenus a Scars of Freedom. Se svým otcem natočila cyklus TV filmů Oceán plný dobrodružství, který se zabývá amazonskou nížinou a deštnými pralesy na území Brazílie.

Céline Cousteau TOURFIL 2013

Céline Cousteau, host festivalu TOURFILM 2013

 

Výherci v roce 2013:

Kategorie filmy:1.místo – film Znojmo, 2.místo – film Boží Dar – zima, 3.místo – film Monínec

Vítězné filmy využívaly často dlouhé letecké záběry zabírající panorama snímaných lokalit, méně textu nahradila příjemná doprovodná hudba.

 

Kategorie spoty:1.místo – Karlovy Vary, 2.místo – Brno, 3.místo – Dream in the Land od Stories

Ve spotech převažovaly záběry na dominanty lokalit kombinované s polodetaily zajímavých staveb nebo přírody.

 

Kategorie multimedia:1.místo – www.liberecky-kraj.cz, šikovné webové stránky s širokou nabídkou služeb včetně cyklotras, lanovek a cyklobusů

2.místo – http://m.turista.landskroun.eu , mobilní průvodce oblastí

3.místo http://www.ceskomoravskepomezi.cz/ Webová stránka, která nezapomíná na technické památky a cykloturistiku.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,93228 s | počet dotazů: 184 | paměť: 20180 KB. | 24.05.2022 - 10:47:59