Tip na výlet – Na Okoř cyklovlakem i autem

Od 29. března do 2. listopadu 2008 jezdí o sobotách, nedělích a ve svátcích speciální cyklistický vlak, na kterém platí jízdní doklady Pražské integrované dopravy.Při přepravě kola zaplatí cestující jednorázově 25 korun. Pro přepravu kol je určen vždy druhý vůz vlakové soupravy, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol. V jedné části vozu jsou sedačky pro cestující a v druhé jsou místa pro kola. Každý cyklista nakládá a vykládá kolo sám.

Na Okoř mohou dojet turisté také automobilem a hlídané parkoviště je umístěno v docházkové vzdálenosti ( 250 m) od hradu. Doporučujeme toto parkoviště využít a neparkovat mimo. Krásné okolí hradu i obyvatelé obce Okoř si to zaslouží! Umístění parkoviště je vidět na mapě . Okoř - parkoviště Okoř - rozcestník cyklotras

U mostu přes Zákolecký potok je také křižovatka několika cyklotras.  A tak na Okoř dojedete vlakem, autem a na kole.

 

Jízdní řád cyklovlaku (jede v sobotu, neděli a svátky od 29. 3. do 2.11.2008 

Stanice (tarifní pásmo PID)

09:02 13:25 Praha Masarykovo nádraží (P) 13:04 19:08
09:07 13:31 Praha-Bubny (P) 12:59 18:59
09:16 13:39 Praha-Dejvice (0) 12:53 18:54
09:24 13:48 Praha-Veleslavín (0) 12:47 18:48
09:31 13:54 Praha-Ruzyně (0) 12:42 18:40
09:38 14:13 Hostivice (1) 12:37 18:35 
09:45 14:20 Jeneč zastávka (1) 12:30 18:28
09:49 14:24 Hostouň u Prahy (1) 12:26 18:24
09:52 14:27 Dobrovíz (1) 12:24 18:22
09:57 14:32 Středokluky (1) 12:19 18:17
10:01 14:36 Tuchoměřice (1) 12:15 18:13
10:06 14:40 Noutonice (2) 12:09 18:07
10:13 14:47 Kováry (3) 12:01 17:59
10:18 14:52 Zákolany zastávka (3) 11:57 17:55
10:23 14:57 Koleč (4) 11:52 17:50
10:33 15:07 Podlešín (5) 11:41 17:40
10:40 15:14 Slaný předměstí 11:35 17:34
10:44 15:18 Slaný 11:31 17:30

  

Okoř - pohled od parkoviště


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

  • Noční uzavírky pražských tunelů8. září 2016 Noční uzavírky pražských tunelů Tunel Mrázovka  bude z důvodu čištění kamer uzavřen pro veškerý provoz od soboty 10.9.2016 od 23,00 hod. do neděle 11.9.2016 do 05,00 hod. Bubenečský tunel  bude z důvodu pravidelné […]
  • Praha připravuje změny v provozu taxislužby.22. července 2006 Praha připravuje změny v provozu taxislužby. Na svém 26. jednání jednala Rada hlavního města Prahy o návrhu regulovaných cen taxislužby a vydání nového Provozního řádu taxistanovišť. V návrhu je zvýšení cen a další úpravy vymezující […]
  •  Letiště Václava Havla bude modernizovat pojezdovou dráhu TWY R28. května 2020  Letiště Václava Havla bude modernizovat pojezdovou dráhu TWY R V rámci dlouhodobých záměrů rozvoje letiště Václava Havla souvisejících s chystaným rozšířením Terminálu 2 a výstavbou nové paralelní vzletové a přistávací dráhy se rozhodlo letiště […]
  • Dopravní spojení na Zlatou přilbu a na Zlatou Stuhu9. září 2016 Dopravní spojení na Zlatou přilbu a na Zlatou Stuhu Závody plochodrážních motorek Zlatá přilba a Zlatá stuha se jedou na plochodrážním stadionu Pardubice – Svítkov ve dnech 16.-18.9.2016. Dopravní podnik města Pardubic a. s. ve dnech 17. a […]
  • Hraniční přechod Cínovec je uzavřen pro kamiony!15. března 2006 Hraniční přechod Cínovec je uzavřen pro kamiony! Od 15. března 2006 vstoupilo v platnost omezení provozu kamionové dopravy na přechodu Cínovec - Altenberg . Důvodem je rekonstrukce  přístupové komunikace ve Spolkové republice Německo. […]
  • Vánoční atmosféra začíná ovládat městská centra2. listopadu 2010 Vánoční atmosféra začíná ovládat městská centra V mnoha městech připomínají vánoční atmosféru trhy a ozdobené stromky. V Ostravě na Masarykově náměstí vítá zimu vánočně nazdobené kluziště.Historická centra mnoha měst u nás i v zahraničí […]
  • Elektrobusy propojí záchytné parkoviště s centrem Českých Budějovic29. září 2017 Elektrobusy propojí záchytné parkoviště s centrem Českých Budějovic Jedenáct nových elektrobusů ze Škody Electric přispěje k modernizaci vozového parku Dopravního podniku v Českých Budějovicích. Elektrobusy budou v jihočeské metropoli sloužit také na dvou […]
  • Probíhá rekonstrukce Památníku na Vítkově.23. července 2007 Probíhá rekonstrukce Památníku na Vítkově. Od 22. května 2007 probíhají práce spojené s rekonstrukcí Národního památníku na Vítkově, který je výrazným objektem na vrchu Vítkově v Městské části Praha 3. Po dokončení rekonstrukce se […]
  • Stavba mostu přes Novou Moravu u Veselí nad Moravou8. července 2014 Stavba mostu přes Novou Moravu u Veselí nad Moravou Původní most přes odlehčovací kanál, který byl vystavěný v době druhé světové války, v poslední době potřeboval nutnou renovaci z důvodů porušené statiky. Práce na opravě mostu č. […]
  • Mostovka6. prosince 2007 Mostovka Složka nosné kontrukce mostu, jejímž účelem je přenášet především účinky zatížení z mostního svršku na jeho hlavní nosnou kontrukci.
Stránka načtena za 2,40182 s | počet dotazů: 159 | paměť: 46762 KB. | 11.05.2021 - 22:52:19
X