Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Tento týden začínají  veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour  na výstavišti  Brně


Cestovatelské veletrhy se odehrají 17. až 20. ledna 2019 na brněnském výstavišti, první den patří odborníkům. Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že Češi jezdí na dovolenou nejčastěji autem a spoléhají se na služby cestovních kanceláří a agentur. V posledních letech však stoupá i zájem o exotiku, poznávací zájezdy a turistika, eurovíkendy.  „Za rok 2017 zaznamenaly cestovní kanceláře rekordní nárůst prodeje zájezdů a tento trend pokračoval i v roce 2018,“ uvedl předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimír Dolejš.

Veletrh Regiontour dlouhodobě představuje platformu, která se zaměřuje především na prezentaci celého Česka, a tedy na podporu domácího cestovního ruchu. Cestovní kancelář a nabídka služeb se stále více zaměřuje na klientelu 55+. Česká populace stárne a přibývá hlavně aktivních seniorů, které zdravotní stav neomezuje v každodenním životě ani v cestování. Tato stále rostoucí cílová skupina je pro cestovní kanceláře velmi zajímavá a mnohé se na ni zaměřují speciální nabídkou.

Senioři se dle cestovních agentur nebojí ani exotiky. „Přibývá klientů, kteří investují do dražších dovolených,“ říká Kateřina Náglová z CK Delfín travel, která se specializuje výhradně na seniory. „Trendem je Thajsko, jež nabízíme jako klidný poznávací i pobytový zájezd, nikam klienty neženeme. Stále více jich vozíme též do USA, do měst i národních parků. A výjimkou není ani Čína,“ dodává.

„Právě senioři tvoří výrazný podíl na návštěvnosti veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour. Tito návštěvníci ve srovnání s mladší cílovou skupinou více vyhledávají samotný prodej zájezdů přímo na brněnském výstavišti. Naopak rodiny s dětmi či celkově mladší cílová skupina se více zaměřuje na zážitkový program a oceňují i nabídku v oblasti gastronomie,“ popisuje tisková mluvčí veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour Karolína Křenková. Doprovodný program veletrhů i letos obohatí festival krajových specialit a regionálních potravin REGFOODFEST. A s chutí budou kouzlit také studenti oborů kuchař, cukrář a číšník, kteří budou soutěžit v rámci mezinárodní soutěže GASTRO JUNIOR BRNO 2019 – BIDFOOD CUP. Těšit se lze rovněž na přednášky o exotické gastronomii z různých koutů světa.

Do veletrhů se prolne hned několik témat. Jedním z nich je aktivní dovolená, která lidem přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfu. Veletrhy dále nabídnou setkání s řadou cestovatelů. Během čtyř dnů mohou lidé potkat hned několik cestovatelských osobností též díky festivalu GO KAMERA. Ten se letos soustředí na Střední Asii. Odborný program se pak bude věnovat například moderním technologiím ve vtahu k cestovnímu ruchu či elektronické evidenci tržeb.

Základní vstupné na veletrhy vyjde na 180 korun, rodina zaplatí 280 korun. V neděli organizátoři připravili speciální vstupné pro seniory, a to 80 korun.

Informace o otevírací době veletrhu a parkování najdou zájemci na stránkách https://www.bvv.cz/go-regiontour/vstupenky-parkovani/

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,83993 s | počet dotazů: 178 | paměť: 20269 KB. | 25.05.2022 - 23:46:39