Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Modernizace semaforů v Praze
Dlouhodobá koncepce modernizace světelných signalizačních zařízení v Praze je ve své polovině. Od roku 2007, kdy byla modernizace zahájena, bylo obnoveno 107 světelných signalizačních zařízení (SSZ) a 61 jich bylo nově vybudováno. To znamená 22% nárůst počtu křižovatek se SSZ. S plánem rozvoje SSZ pro další období, jeho přínosy pro metropoli a finančními dopady těchto inovací, seznámil novináře na dnešní tiskové konferenci ředitel TSK Ladislav Pivec.

„K obnově všech původních světelných signalizačních zařízení na území Prahy, které jsou v naší správě, by mělo dojít do roku 2022. V současné době je na území hlavního města 626 světelných signalizačních zařízení a jejich modernizace je zhruba v polovině plánovaného objemu prací,“ uvádí Ladislav Pivec, šéf TSK. „Jen za loňský rok a první pololetí roku 2014 bylo v Praze obnoveno nebo nově vybudováno celkem 27 světelných signalizačních zařízení,“ dodává.

Infrastruktura města musí reagovat na měnící se požadavky jeho obyvatel, na zvýšení bezpečnosti, bezbariérovosti nebo na podporu efektivního fungování MHD. To všechno modernizovaný systém světelných signalizačních zařízení splňuje. Využití moderních technologií zvyšuje spolehlivost systému a snižuje nároky na jeho údržbu. Například téměř polovina SSZ je vybavena LED technologiemi, které výrazně snižují spotřebu energie. Od roku 2007 bylo zřízeno 5 nových dopravních ústředen a 2 byly vybaveny novou technologií. V rámci modernizace je budováno nové kabelové propojení mezi SSZ, což umožňuje jejich připojení k jedenácti oblastním dopravním řídicím ústřednám a následné přímé řízení z hlavní dopravní řídicí ústředny, která je jednou z nejmodernějších v Evropě. Dynamické řízení křižovatek přináší zkrácení doby čekání na červenou, čímž se může zvýšit kapacita a propustnost křižovatek až o 30 %. V konečném důsledku tak znamená dlouhodobá koncepce rozvoje světelných signalizačních zařízení v metropoli pro chodce i řidiče vyšší bezpečnost a plynulost dopravy a nižší nehodovost.

SSZ v Praze: Celkový počet světelných signalizačních zařízení (SSZ) v Praze je 626, a z toho je 125 SSZ samostatných přechodů, 321 SSZ je centrálně řízeno, 243 SSZ je jich na tramvajové síti, 147 SSZ preferujících tramvaj a 180 SSZ preferujících autobus.

 

 

Zdroj:  TZ TSK

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.