Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Vozidla policie chrání nanotechnologie
Osm vozidel Městské policie Frýdek-Místek bylo ošetřeno nanotechnologií, která má eliminovat rizika infekcí při výkonu služby. Speciální nástřik zlikviduje bakterie, viry, plísně i nepříjemné pachy. Dodavatel služby garantuje účinnost po dobu nejméně dvou let. Ihned po ošetření vozu se spustí oxidační procesy, kdy jsou mikroorganismy při kontaktu s ošetřenými plochami okamžitě degradovány. Toto vše se děje neustále v interakci se světlem 24 hodin denně, 24 měsíců. Díky eliminaci bakterií se odstraní i nepříjemné pachy v interiérech aut a nemalou přidanou hodnotou je i ta skutečnost, že se ošetřené plochy velmi dobře udržují čisté, protože odpuzují mastnoty a nečistoty. K využití moderních technologií přispěla i ta skutečnost, že službu poskytuje společnost NanoZone v rámci projektu pro městské policie v celé ČR a nabízí pro účastníky grant od japonského výrobce nano materiálu, takže ošetření jednoho vozidla vyjde jen zhruba na tisíc korun.

„Strážníci denně pracují s rizikovými skupinami lidí, takže si určitě zaslouží, abychom hledali všechny možné způsoby, i ty nejmodernější, jak zvýšit bezpečnost jejich práce i hygienickou kulturu,“ poznamenal primátor Michal Pobucký. Ředitel městské policie Milan Sněhota doplnil, že strážníci tráví v interiérech služebních vozů opravdu dlouhý čas a mnohdy nemají prostor ani čas na adekvátní hygienu, pokud se dostanou do přímého kontaktu s osobami pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. „Nástřik pomocí nanotechnologií funguje na všechny mikroorganismy a dokáže dlouhodobě snížit bakteriální znečištění interiérů přibližně o osmdesát procent.

Zdroj: FM

Více informací o nano materiálu TiZonic najdou zájemci na http://nanozone.cz/sluzby-a-produkty/vlastnosti-a-ucinky-tizonic

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.