Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Technická správa komunikací Praha varuje řidiče před mrazivým počasím


0 0 votes
Hodnocení článku

V hlavním městě se zhoršené počasí výrazně projevuje v intenzitě provozu a ve zvýšené nehodovosti. V Praze se očekává mrazivé počasí. Připravují se silničáři a také řidiči musí přizpůsobit svou jízdu změněným klimatickým podmínkám.

V Praze se stará o 2 308 kilometrů komunikací Technická správa komunikací Praha( TSK Praha ). Dalších 1507 kilometrů má jiné správce.

Komunikace jsou v Praze rozděleny do tří kategorií podle své důležitosti a zajištění sjízdnosti. U Nejvýraznějších dopravních tepen zařazených do I. pořadí má TSK ke zmírnění závad od jejich vzniku 4 hodiny. Na páteřních komunikacích je tento limit snížen na 2 hodiny. Zajištění sjízdnosti na dalších kategorií přichází na řadu až po ošetření nadřazených komunikací.

Na co si musí dávat pozor řidiči? Mrznoucí déšť a kombinace velkého mrazu se sněhem může potrápit především na silnicích vedených do strmého svahu. Často komplikují situaci auta bez zimních pneumatik. Zastavení na světelné křižovatce v kopci je pro taková auta „báječný klouzavý zážitek“. Komplikace mohou také nastat při jízdě na mostech a estakádách, kde bývá vozovka více promrzlá. Nebezpečné jsou dojezdy do křižovatek atd. A tak je zimní počasí v Praze zkouškou pro silničáře i pro řidiče. Přejeme všem bezpečnou jízdu i v zimním období!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06078 s | počet dotazů: 215 | paměť: 34575 KB. | 08.02.2023 - 11:56:20