Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Svezte se kyvadlovou dopravou na Znojemské historické vinobraní


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve dnech 14. a 15. září se uskuteční již 22. ročník Znojemského historického vinobraní. Tento tradiční vinařský svátek ve Znojmě bude jako vždy patřit prvotřídním chuťovým zážitkům, a také nabídne bohatý kulturní program a historii.

Historie je zastoupena nejen rozsáhlou památkovou zónou města Znojma, ale také tradičním příjezdem českého krále Jana Lucemburského s chotí Eliškou Přemyslovnou a celé královské družiny do města a jeho průvodem městem.  Kromě průvodu, historických představení a koncertů budou také pro návštěvníky zpřístupněny mázhausy ve středověkých měšťanských domech a připraveny pokrmy podle středověkých receptur.

Pro dospělé bude připravena na Znojemském hradě degustace špičkových vín.  Degustace umožní návštěvníkům nejen ochutnávat vynikající vína, ale také několik vstupů Františka Koudely, předsedy sdružení a odborníka ve vinařství, který poskytne odborný výklad.

Uzavírky: Historická část města bude pro veřejnost uzavřena v pátek 14. 9. od 12.00 – 22.00 hod., v sobotu 15. 9. od 8.00 – 22.00 hod. V této době bude vstup do MPR umožněn pouze s platnou identifikační páskou. Uzavřena bude silnice Přímětická od křižovatky s ulicí k Sirotčinci po křižovatku se silnicí 1/38 a ulice Rooseveltova od křižovatky s ulicí Palackého po křižovatku se silnicí 1/38. Uzavřen je hlavní průtah městem.

Parkování a doprava: Parkoviště pro návštěvníky jsou před SOU a SOŠ Přímětická a v areálu bývalé Fruty a nově také prostor u koupaliště u Louckého kláštera (Pá 14.9. 12.00 – 24.00, So 15.9. 8.00 – 24.00, ZDARMA). Na tato parkoviště přivede řidiče navigace z hlavních příjezdů od Brna, Prahy a Znojma. Na místě se o organizaci parkování postarají pořadatelé. Od východu z parkovišť pak návštěvníky k nejbližší bráně dovede přehledná navigace a nebo doveze kyvadlová autobusová doprava.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,25132 s | počet dotazů: 216 | paměť: 35132 KB. | 24.03.2023 - 04:15:07