Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Staví se nová světelná křižovatka


Při rekonstrukci Kolbenovy ulice v Praze 9 se realizuje stavba napojení prodejny LIDL a bezpečnost chodců by měla pomoci zajistit nově budovaná světelná křižovatka se středovým ostrůvkem  na přechodu. FOTO ze stavby v článku .Stavba realizovaná od 10.7. do 7.8.2008 na Kolbenově ulici je spojená také s dopravním omezením přijíždějících vozidel ve směru do centra Prahy. Individuální doprava je vedena po Poděbradské ulici, kde se tvoří často kolony. Nákladní vozidla o celkové hmotnosti nad 6 tun jsou odkloněna po Pražském okruhu a Štěrboholské radiále na křižovatku s komunikacá Kbelská  a vedena dále severním směrem na Kbelskou ulici.

Kolbenova ulice je značně zatížená těžkou kamionovou dopravou a před rekonstrukcí byl povrch vozovky v „havarijním“ stavu„. Opravy výtluků v předchozích letech nijak nepomohly a ve vozovce se tvořily podélně vyjeté koleje. Hustota pomalu jedoucích vozidel neumožňovala ve všední den rychlost nad 40 km/hod. Křižovatka s ulicí Kbelskou zpomalovala pohyb vozidel přijíždějících ve směru do Prahy a vytvářela se dlouhá kolona vozidel. Při pohledu na fotografie jsou viditelné vrstvy uschované pod asfaltovým povrchem komunikace. Není divu, že pomalu jedoucí těžké kamiony vozovka nezvládla.

Rekonstrukce - Kolbenova ulice, Praha 9

Kolbenova ulice je dvoupruhová. Před několika lety se realizovalo rozšíření o odbočovací pruh před křižovatkou s ulicí Kbelskou, ale provoz se výrazně neurychlil.  Dokud nebude postavena Vysočanská radiála, bude hustota provozu na této ulici ve všední dny často mezi stupněm 3 – 4. S tím je nutné počítat i po dokončení současné stavby. Stavební akce zahrnuje opravu tělesa a povrchu vozovky spolu s realizací křižovatky s napojením prodejny LIDL. Fotografie zachycuje stav 19.7.2008.

Rekonstrukce - Kolbenova ulice, Praha 9 Rekonstrukce - Kolbenova ulice, Praha 9

Další foto na galerii. Investorem stavby je TSK hl.m.Prahy, generálním dodavatelem COLAS ,a.s., dodavatelé PSVS,a.s., SSŽ,a.s. a Čermák a Hrachovec,a.s.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,40740 s | počet dotazů: 199 | paměť: 31607 KB. | 04.07.2022 - 22:36:56