Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Staví se další část cyklostezky podél řeky Ohře


V Chebu byla v pondělí 5.8.2013 slavnostně zahájena výstavba dalšího úseku páteřní krajské cyklostezky podél řeky Ohře o délce 4,7 kilometrů. Po jeho dokončení, které je naplánované na březen příštího roku, budou moci cyklisté bez problémů dojet z Chebu až do Karlových Varů. Nově budovaná část cyklostezky vede z Chebu, přes Hradiště do Jindřichova a dále do Chocovic, kde se napojí na část cyklostezky uvedenou do provozu vloni v létě. K napojení Cyklostezky Ohře na městskou trasu dojde u lávky pro pěší přes řeku Ohři na sídlišti Zlatý vrch. Cyklostezka odsud vede napříč městem až do Hájů. Po nedaleké slapanské cyklostezce se pak dá dojet až do Německa.

V realizaci projektu páteřní Cyklostezky Ohře chce Karlovarský kraj pokračovat i v příštích letech. Na řadu přijdou úseky od krajského města směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Po kompletním dokončení by páteřní Cyklostezka Ohře protínající kraj od západu na východ měla měřit celkem 105 kilometrů.

Náklady na výstavbu cyklostezky mají činit přibližně 30 milionů korun, přičemž 85 procent pokryje přislíbená dotace z Regionálního operačního programu Severozápad a zbylých 15 procent, tedy 4,5 milionu korun, uhradí Karlovarský kraj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06447 s | počet dotazů: 216 | paměť: 29470 KB. | 19.08.2022 - 15:54:16