Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Stavební práce i provoz na D1 monitorují kamery

Necelý týden poté, co ministr dopravy Zdeněk Žák rozhodl o kamerovém monitoringu problematického úseku modernizované dálnice D1, zprovoznil Státní fond dopravní infrastruktury ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic speciální aplikaci, na které je sledován úseku č. 21 Lhotka – Velká Bíteš. Aplikace, která je dostupná na webu dopravniinfo.cz, je funkční od pondělí 29. Července. Umožňuje nejen kamerový monitoring aktuální situace, ale také zobrazení historie záznamů, které jsou ukládány v hodinových intervalech od data spuštění této aplikace.

Monitoring je  volně přístupný  a kromě úředníků, kteří mohou sledovat práce stavebních firem, mohou řidiči sledovat aktuální dopravní provoz v daném úseku. Na zhruba devítikilometrovém modernizovaném úseku č. 21 (tedy exit 153 Lhotka – exit 162 Velká Bíteš) jsou k dispozici záznamy z celkem devíti kamer, které monitorují situaci na dálnici v obou směrech. Jsou zde uvedené snímky i s časovými údaji.

Ministr dopravy v sobotu 20. července vyzval firmu OHL ŽS k okamžitému a bezpodmínečnému obnovení přerušených prací a odmítl navyšování ceny stavby. O tři dny později situaci na místě vyhodnotila kontrola složená ze zástupců MD, ŘSD a SFDI.  Zhotovitel práce přerušil kvůli údajně špatné kvalitě podloží pod krajnicí, kde se měla dálnice provizorně rozšiřovat. Po dohodě s ŘSD by se měl stavební postup změnit tak, aby D1 v tomto místě byla modernizována do finální podoby, tedy včetně zpevnění podloží.

Sledování a kontrola práce stavebních firem tak slouží i motoristům. Bylo by dobré zvážit, zda by se obdobný postup nemohl realizovat i na dalších opravovaných úsecích. Nejen pro kontrolu prací ale také pro informovanost motoristické veřejnosti!  

Zdroj: MD ČR


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,49712 s | počet dotazů: 171 | paměť: 21735 KB. | 24.09.2021 - 10:04:26
X